SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aneta Marchewka-Kuliś odpowiada w UKE za Program Operacyjny Polska Cyfrowa

Od początku lipca 2018 roku Aneta Marchewka-Kuliś kieruje w Urzędzie Komunikacji Eelektronicznej (UKE) zadaniami związanymi z Programem Operacyjnym Polska Cyfrowa. Jednocześnie będzie pełnić funkcję zastępcy dyrektora departamentu kontroli UKE.

Aneta Marchewka-Kuliś, fot.: UKEArticle

Jako zastępca szefa departamentu kontroli UKE Aneta Marchewka-Kuliś jest odpowiedzialna za tę część zadań związanych z  Programem Operacyjnym Polska Cyfrowa (POPC) które są realizowane przez regulatora.

Program Operacyjny Polska Cyfrowa to rządowy projekt wprowadzony na początku 2014 r. przez istniejące wówczas Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Celem programu jest likwidacja szeroko pojętych barier w dostępie obywateli do internetu oraz usług cyfrowych, upowszechnienie dostępu do sieci, rozwój cyfrowej administracji publicznej oraz stymulowanie rozwoju gospodarki elektronicznej.

Aneta Marchewka-Kuliś jest absolwentką marketingu i badań rynku na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Koszalińskiej oraz stosunków finansowo-ekonomiczno-prawnych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Od 2002 r. kariera zawodowa Marchewki-Kuliś jest związana z UKE, gdzie odpowiadała m.in. za realizację projektów współfinansowanych z zagranicznych funduszy pomocowych Unii Europejskiej (Phare/Transition Facility), realizację projektów w ramach współpracy dwustronnej pomiędzy UKE a bliźniaczymi instytucjami w innych krajach oraz realizację projektów w ramach programu Polska Pomoc. Pełniła też funkcję kierownika zespołu wsparcia projektu „Rozbudowa Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLICBD2)” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Od lipca 2015 r. Marchewka-Kuliś była kierownikiem zespołu wsparcia projektu „Wsparcie specjalistyczne UKE dla I osi priorytetowej Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa2014-2020, od maja br. roku jest kierownikiem tego projektu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aneta Marchewka-Kuliś odpowiada w UKE za Program Operacyjny Polska Cyfrowa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl