SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „Angory” ze spadkiem wpływów o 5 proc., 4,5 mln zł odpisu dot. Ruchu

W ub.r. Wydawnictwo Westa Druk zanotowało spadek przychodów sprzedażowych o 5,3 proc. do 39,2 mln zł, a jego wynik netto poszedł w górę z 592,7 tys. zł straty do 2,79 mln zł zysku. Firma odpisała 4,54 mln zł należności w związku z postępowaniem układowym Ruchu - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Article

W sprawozdaniu złożonym w KRS Wydawnictwo Westa Druk nie wyszczególniło, ile wyniosły przychody ze sprzedaży „Angory”, a ile z publikacji w niej reklam. Nie podało też szczegółowym kategorii swoich kosztów operacyjnych.

Według danych ZKDP w ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Angory” wynosiła 227 588 egz., o 6,7 proc. mniej niż rok wcześniej.

Koszty sprzedanych przez firmę produktów i towarów zmalały rok do roku z 32,06 do 31,83 mln zł, koszty ogólnego zarządu - z 3,33 do 3,12 mln zł, koszty sprzedaży - z 878,9 do 869,5 tys. zł, a pozostałe koszty operacyjne - z 4,65 mln zł do 438,1 tys. zł. Na koniec ub.r. firma zatrudniała 31 osób na etacie.

Wynik netto w górę, 2,2 mln zł dywidendy dla Mirosława Kulisia

Zysk sprzedażowy Wydawnictwa Westa Druk zmalał z 5,13 do 3,38 mln zł, natomiast zysk brutto poszedł w górę z 406,6 tys. zł do 2,79 mln zł, a wynik netto - z 592,7 tys. zł straty do 2,79 mln zł zysku.

W sprawozdaniu firma poinformowała, że w związku z zatwierdzeniem w sierpniu ub.r. porozumień układowych Ruchu zdecydowała się dokonać odpis. Spółka jest uwzględniona w pierwszym postępowaniu układowym, obejmującym podmioty, którym Ruch w momencie jego ogłoszenia był winien minimum 1 mln zł. Na mocy układu umorzono 85 proc. tych zobowiązań. Wydawnictwo Westa Druk dokonało odpisu w kwocie 4,54 mln zł.

Jedynym udziałowcem Wydawnictwa Westa Druk jest Mirosław Kuliś, którego inna spółka udziela wydawnictwu licencji na wydawanie „Angory”. W zeszłym tygodniu zdecydował, że z zeszłorocznego zysku 592,7 tys. zł zostanie przeznaczone na pokrycie straty z 2018 roku, a 2,2 mln zł wypłacone mu do końca br. w formie dywidendy.

Mirosław Kuliś powołał też na kolejną kadencję członków zarządu firmy: prezesem od końcówki 2006 roku jest Jerzy Wyrozumski, a członkiem zarządu od sierpnia 2008 roku Anna Kuliś.

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Angory” ze spadkiem wpływów o 5 proc., 4,5 mln zł odpisu dot. Ruchu

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotrkowska
"Angora" to przykład na to, że prasa ma przed sobą przyszłość, ale trzeba w tę robotę włożyć całe serce. Mirosław Kuliś dba o zespół, szanuje swoich dziennikarzy-współpracowników i jest jak jest. Po malutku,. po cichutku, robią dobrą gazetę, którą czyta blisko milion Polaków. W dodatku gazetę polską, bo nie będą nam przecież w obcych językach...
odpowiedź
User
Urzędnik
31 dziennikarzy na etatach, niech inni się uczą ;) Aż z chęcią będę nadal kupował to pismo ;)
odpowiedź
User
MATYLDA
Swietny tygodnik!!! Caly tydzien w pigulce. Z ogromna przyjemnoscia co tydzien czytam Angore 👍🏻👌🏻
odpowiedź