SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Anita Gargas i Bronisław Wildstein wystąpili w spotach wyborczych. „Przekroczyli granicę”

Anita Gargas i Bronisław Wildstein, dziennikarze TV Republika, udzielili poparcia kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego prof. Zdzisławowi Krasnodębskiego, występując w jego spotach wyborczych.

Article

Udział Gargas i Wildsteina w spotach wyborczych Krasnodębskiego skrytykowała Dominika Wielowieyska z „Gazety Wyborczej”. Dziennikarka zwróciła uwagę na to, że przedstawiciele mediów nie powinni angażować się w kampanię wyborczą. - Wildstein przekroczył granicę między polityką a dziennikarstwem - napisała na Twitterze.

Robert Mazurek, publicysta „W Sieci” i „Rzeczpospolitej”, stwierdził, że „Wyborcza” od dawna angażuje się w politykę. - Nie wstydzę się tego, co robiłam przez 20 lat, robiłam to w interesie publicznym, dlaczego miałabym milczeć? - pytała Wielowieyska.

 

Bronisław Wildstein mówi Wirtualnemedia.pl, że krytykuje go dziennikarka gazety, która „przekracza dopuszczalne granice między obserwowaniem polityki a uczestnictwem w niej”.

- Ja poparłem kandydata, a nie partię. Uważam, że ten kandydat jest warty tego, żeby go poprzeć - tłumaczy Wildstein. - Zdzisława Krasnodębskiego znam osobiście, jest moim przyjacielem. Nie jestem w jego komitecie wyborczym, nie występuję na rzecz partii. Teraz ci, którzy mówią „Tusku, musisz” będą mnie rozliczać? - zastanawia się.

Dziennikarz nawiązuje do felietonu zastępcy redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego pt. „Tusku, musisz”, w którym oceniał on expose premiera. Dla prawicowych dziennikarzy określenie to stało się symbolem przyzwolenia na stosowanie retoryki „państwo to ja” przez Donalda Tuska.

Zdzisław Krasnodębski jest kandydatem PiS do Parlamentu Europejskiego z listy w Warszawie, ale nie jest członkiem partii. Startuje z pierwszego miejsca.

Z Anitą Gargas nie udało nam się wczoraj skontaktować.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Anita Gargas i Bronisław Wildstein wystąpili w spotach wyborczych. „Przekroczyli granicę”

60 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
plusk
Normalka. Niezależni pisowscy dziennikarze popierają niezależnego pisowskiego profesora pisującego panegiryki na cześć prezesa jedynie słusznej (ich zdaniem) partii.
odpowiedź
User
mim
Ciemny lud wszystko kupi...
odpowiedź
User
szczypan
Pani red. Wielowieyska powinna milczeć. Pamiętam jak dziś - ostatnie wydanie Loży Szyderców ;) (no niech będzie Prasowej) w TVN24 przed wyborami 2011 i ostatnie zdanie zastępcy naczelnego (?) red. Stasińskiego: "zrobię wszystko by PiS nie doszedł do władzy". Pewnie do odsłuchania gdzieś w archiwach. To nie jest jednoznaczna agitacja polityczna za / przeciw rządzącym / opozycji?
odpowiedź