SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Anita Włodarczyk i Marek Kamiński promują ideę sprawiedliwego handlu

Fundacja Fairtrade Polska rusza z ogólnopolską kampanią wizerunkową „Wybieram Fairtrade". Jej celem jest spopularyzowanie idei Sprawiedliwego Handlu i zachęcenie konsumentów do wybierania produktów ze znakiem Fairtrade. Twarzami kampanii została mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk i podróżnik Marek Kamiński.

Article

Od września wystartowała pierwsza kampania wizerunkowa realizowana przez Fundację Fairtrade Polska. Billboardy w największych polskich miastach z wizerunkami znanych Polaków mają zachęcać konsumentów, by wybierali produkty ze znakiem Fairtrade. Jest to jeden z systemów certyfikacji Sprawiedliwego Handlu, który poprawia sytuację producentów rolnych w krajach Ameryki Łacińskiej, Karaibów, Afryki, Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii.

Anita Włodarczyk i Marek Kamiński wybierają Fairtrade

Twarzami kampanii zostali trzykrotna mistrzyni olimpijska i czterokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk oraz podróżnik, filozof, pierwszy zdobywca obu biegunów ziemi, Marek Kamiński.

Lekkoatletka i podróżnik zachęcają konsumentów do głębszego namysłu przy robieniu zakupów i dokonywania wyborów, które nie tylko zaspokajają codzienne potrzeby, ale i mają pozytywny wpływ społeczny.

Billboardom z hasłem „Wybieram Fairtrade” towarzyszą także posty na profilach społecznościowych Fairtrade Polska.

System Fairtrade działa na rzecz wyższych cen skupu, godziwych warunków pracy i bardziej sprawiedliwej wymiany handlowej dla drobnych rolników i pracowników. Wybierając produkty ze znakiem Fairtrade, konsumenci w Polsce mają pozytywny wpływ na uczciwe zatrudnianie i wynagradzanie rolników i pracowników, równe prawa kobiet i mężczyzn oraz działania na rzecz klimatu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Anita Włodarczyk i Marek Kamiński promują ideę sprawiedliwego handlu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl