SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Anja Rubik w akcji Noizz przeciwko molestowaniu seksualnemu w klubach i na imprezach

Redakcja Noizz (Ringier Axel Springer Polska) rozpoczęła długofalową kampanię społeczną „Tu reagujemy na molestowanie". Kampanię wsparła Anja Rubik ze swoją inicjatywą sexedPL.

Article

Kampania „Tu reagujemy na molestowanie" ma na celu działanie przeciwko molestowaniu seksualnemu, z którym w klubach najczęściej spotykają się kobiety, choć nie tylko one. Redakcja Noizz podkreśla, że molestowanie dotyczy nie tylko sfery fizycznej, przybiera również inne formy, jak na przykład uporczywe narzucanie się czy zaczepki słowne.

Kampanię rozpoczął artykuł aktywistki i DJ-ki Magdaleny Staniszewskiej, opublikowany w serwisie Noizz, w którym autorka opowiedziała o różnych przypadkach molestowania, jakie spotkały ją w polskich klubach. Akcja „Tu reagujemy na molestowanie" jest odpowiedzią na komentarze zarówno czytelników, jak i pracowników klubów, którzy postanowili wspólnie działać przeciwko molestowaniu seksualnemu.

- Chcemy, by akcja „Tu reagujemy na molestowanie" stanowiła czytelny komunikat dla potencjalnych ofiar molestowania: zawsze możesz zwrócić się o pomoc, nikt cię nie zignoruje.

- W klubach oznaczonych naszym logo, możesz zgłosić każdy niepokojący przypadek za barem lub u personelu - mówi Paweł Korzeniowski, dziennikarz Noizz i inicjator akcji.

Anja Rubik wspiera „Tu reagujemy na molestowanie"

W ramach kampanii, redakcja Noizz wspólnie z Ewą Rutkowską, trenerką i organizatorką warsztatów antydyskryminacyjnych, przeprowadziła cykl szkoleń dla właścicieli i pracowników lokali, które dołączyły do akcji. Jednym z głównych założeń jest, aby w przeszkolonym klubie zawsze była obecna osoba, która przeszła szkolenie i potrafi udzielić pomocy w przypadkach molestowania. Wśród przeszkolonych warszawskich lokali znalazły się Plan B, Barka, Jasna1, Metropolis, Niebo, Pogłos, Hydrozagadka I Chmury, w których pojawiły się już plakaty i naklejki informujące o akcji.

Akcji towarzyszą materiały redakcyjne oraz kampania w social mediach, display oraz mobile, przekierowująca na specjalnie przygotowany serwis Reagujemy.pl, w którym kolejne kluby mogą zgłaszać chęć przystąpienia do akcji.

Kampanię wspiera Anja Rubik i sexedPL, Going. oraz Amnesty International.

W ub.r. Ringier Axel Springer Polska osiągnął 6 mln zł zysku netto. W ciągu roku firma połączyła się z 10 powiązanymi z nią spółkami. Ze względu na restrukturyzację Ruchu utworzyła 28,7 mln zł rezerwy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Anja Rubik w akcji Noizz przeciwko molestowaniu seksualnemu w klubach i na imprezach

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
paff
Wkrótce pozostanie partenogeneza.
odpowiedź
User
Hhb
Ania Rubik powinna zastanowić się nad przeprowadzką do Malmo lub Mollenbeck.
W tych tolerancyjnych i światłych dzielnicach krajów Zachodu, jest duży potencjał I otwartość na tego typu inicjatywy.
odpowiedź
User
buhaha
Bezmózga laska latająca ciągle z goły cycem i innymi częściami ciała ciągle się udziela w sprawie seksedukacji i molestowania.
To tak jakby rzeźnik zaczął namawiać do diety warzywnej. Co za celebryci są lansowani to szczyt. No ale jeśli w redakcji inteligencja jest porównywalna z ogórkiem kiszonym to i niejaka Rubik dostaje przestrzeń do wypowiedzi. Takich dziuń na Zachodzie są tysiące i mają pokazywać ciuchy, a nie intelektualne rozmowy prowadzić.
odpowiedź