SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z felietonu Jerzego Jachowicza na TVP.info usunięto zdanie o polityczkach Porozumienia jako paniach „do towarzystwa”

Jerzy Jachowicz w felietonie na portalu TVP.info stwierdził, że ostatnie aktywności polityczek Porozumienia Anny Korneckiej i Magdaleny Sroki pokazały, że ich rola „znacznie przekracza usługi asystentek, czy też pań ‘do towarzystwa’”. Po krytycznych komentarzach, m.in. wicerzecznika Porozumienia Jana Strzeżka, zdanie zostało usunięte.

W felietonie zatytułowanym „Tajemnicze podróże Jarosława Gowina i jego admiratorek” Jerzy Jachowicz krytycznie ocenił to, że grupa polityków Porozumienia, już po dymisji Gowina z funkcji ministra rozwoju, pracy i technologii, spotkała się z prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim.

- Sporo wskazuje na to, że po wyrzuceniu z rządu Jarosława Gowina, jego urok działa już tylko na dwie panie - posłankę Magdalenę Srokę z Porozumienia i krakowiankę Annę Kornecką. której mentorem krajowej ścieżki kariery stał się szef Porozumienia, mianując ją blisko rok temu na stanowisko wiceminister, podległego mu do niedawna resortu rozwoju - stwierdził Jachowicz.

- Teraz wtrącę ważną uwagę. Mówiąc o działaniu uroku krakowskiego polityka, nie myślę ani przez chwilę o żadnych podtekstach, lecz wyłącznie o zauroczeniu politycznym, a więc o związkach, jakie obowiązują ściśle w ramach standardów panie polityczki - dodał.

W pierwotnej wersji tekstu Jachowicz skrytykował obecność obu polityczek na spotkaniu z prezydentem Sopotu. - Uczestnictwo obydwu pań w tak zasadniczej wizycie i w tak istotnych, choć tylko „zapoznawczo-rozpoznawczych” rozmowach, podpowiada, że ich rola znacznie przekracza usługi asystentek, czy też pań „do towarzystwa” - napisał publicysta.

Zwrócił na to uwagę Jan Strzeżek, wicerzecznik prasowy i członek prezydium Porozumienia. - W normalnych warunkach redakcja by się odcięła i przeprosiła, ale w przypadku TVP podejrzewam, że skończy się podwyżką. Upadek obyczajów - skomentował.

Przytoczone zdanie szybko został usunięte z artykułu. - TVP się zreflektowało i usunęło fragment paszkwilu Red. Jachowicza, w którym używał obrzydliwych określeń wobec @KorneckaAnna i @MagdalenaSroka. Gdyby mieli klasę, to padłoby jeszcze słowo „Przepraszam” - stwierdził Strzeżek.

- Na używanie takich określeń wobec kobiet nie ma adekwatnych słów. Choć może mało dziwi, że takie słowa padły ze strony autora sympatyzującego z PiS, to jednak po autorze w tak sędziwym wieku można spodziewać się bardziej dżentelmeńskiego języka wobec kobiet - skomentował Rafał Mrowicki z Wirtualnej Polski. - Poza tym chamskim fragmentem, jest pytanie, co to znaczy "urosnąć w piórka". No, ale od TVP Info nie wymagajmy za wiele - napisał Łukasz Warzecha z „Do Rzeczy”.

Pod koniec maja na portalu TVP.info artykuł o aktualnych cenach paliw zilustrowano zdjęciem z cenami wynoszącymi ok. 4 zł. - Zdjęcie ilustracyjne do tego tekstu zostało już zmienione, to był błąd - przyznał Samuel Pereira, redaktor naczelny TVP.info.

Według badania Mediapanel w lutym br. TVP.info zanotowało 6,97 mln użytkowników i 24,03 proc. zasięgu.

Dołącz do dyskusji: Z felietonu Jerzego Jachowicza na TVP.info usunięto zdanie o polityczkach Porozumienia jako paniach „do towarzystwa”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Brysio
Stary komuch służący każdej władzy!
odpowiedź
User
Pawel
Prawdziwe komuchy i postkomuchy to są ci ,którzy mają krew na rękach i rozkradli Polskę na uwlaszczeniach i nie zostali jeszcze rozliczeni.
odpowiedź
User
YKK
Kiedyś jeden z prekursorów dziennikarstwa śledczego, dzisiaj niedomyta i ordynarna karykatura samego siebie. Szkoda...
odpowiedź