SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Anna Kryńska-Godlewska i Grzegorz Kania powołani do zarządu Agory

Anna Kryńska-Godlewska i Grzegorz Kania zostali nowymi członkami zarządu Agory. Decyzję podjęło nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PRArticle

Nowi członkowie zarządu zastąpili Grzegorza Kossakowskiego, który zrezygnował z prac w zarządzie Agory we wrześniu br. Odpowiadał za segment reklamy zewnętrznej oraz piony finansów i administracji oraz nowych przedsięwzięć.

Środowe nadzwyczajne walne zgromadzenia Agory zadecydowało, że zarząd zostanie powiększony o dwie osoby.  - To bardzo silne wzmocnienie zarządu, szczególnie w trakcie prac nad nową perspektywą strategiczną dla spółki i dla Grupy - komentował we wrześniu prezes Bartosz Hojka.

Anna Kryńska-Godlewska od 20 lat jest związana z Media Development Investment Fund, gdzie przez ostatnie 9 lat pełniła funkcję członka zarządu i dyrektor inwestycyjnej odpowiedzialnej za inwestycje funduszu w sektorze mediów w Europie, Azji, Afryce oraz w Ameryce Południowej. Wcześniej była związana m.in. z Fidea Management, firmą zarządzającą X NFI, CIECH oraz z Bankiem Handlowym w Warszawie. 24 października br. złożyła rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej Agory, od środy oficjalnie nie piastuje już tego stanowiska. Zasiadała w niej od 2016 roku.

Grzegorz Kania poprzednio był dyrektorem finansowym Grupy Onet-RASP, odszedł z tej firmy w lipcu br. To specjalista w dziedzinie zarządzania finansami z blisko dwudziestoletnim  doświadczeniem w międzynarodowych firmach. Pracował m. in. w PricewaterhouseCoopers, UPC Polska i Grupie Kapitałowej BLStream (obecnie Intive).

W tej chwili zarząd Agory liczy pięć osób. Oprócz dwójki nowych członków, pozostają w nim jeszcze: prezes Bartosz Hojka oraz Agnieszka Sadowska i Tomasz Jagiełło. Kadencja władz kończy się w 2018 roku.

W pierwszej połowie br. Agora zanotowała 583,7 mln zł wpływów ze sprzedaży i 5,4 mln zł straty netto. W całym 2016 roku spółka miała 1 198,4 mln zł przychodów (o 0,8 proc. więcej niż w 2015 r.) i 13,2 mln zł straty netto (wobec 15,3 mln zł zysku netto rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Anna Kryńska-Godlewska i Grzegorz Kania powołani do zarządu Agory

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
czyli kino, kino i nic więcej.
odpowiedź
User
Pankracy
Cudotwórcy potrzebni od zaraz.
odpowiedź
User
gosc
"RASP Polska" - czy autor artykułu zastanawiał się jakie jest rozwinięcie skrótu "RASP"?
odpowiedź