SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Anna Kryńska-Godlewska przechodzi z rady nadzorczej do zarządu Agory

Anna Kryńska-Godlewska, członek rady nadzorczej Agory, we wtorek zrezygnowała z tego stanowiska i jednocześnie została kandydatką do zarządu spółki. Jej miejsce zajmie Maciej Wiśniewski.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PRArticle

Kryńska-Godlewska od 20 lat jest związana z Media Development Investment Fund, gdzie przez ostatnie 9 lat pełniła funkcję członka zarządu i dyrektor inwestycyjnej odpowiedzialnej za inwestycje funduszu w sektorze mediów w Europie, Azji, Afryce oraz w Ameryce Południowej. Wcześniej była związana m.in. z Fidea Management, firmą zarządzającą X NFI, CIECH S.A. oraz z Bankiem Handlowym w Warszawie. W radzie nadzorczej Agory zasiada od 2016 roku.

Jej miejsce zajmie Maciej Wiśniewski - założyciel i zarządzający funduszem Macromoney UK.

W tej chwili w zarządzie Agory pozostają prezes Bartosz Hojka oraz Agnieszka Sadowska i Tomasz Jagiełło. Podczas najbliższego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki, który odbędzie się 8 listopada, skład ten zostanie uzupełniony o kolejne dwie osoby - Annę Kryńską-Godlewską oraz Grzegorza Kanię.

W pierwszej połowie br. Agora zanotowała 583,7 mln zł wpływów ze sprzedaży i 5,4 mln zł straty netto.

W 2016 roku Agora zanotowała 1 198,4 mln zł przychodów (o 0,8 proc. więcej niż w 2015 r.) i 13,2 mln zł straty netto (wobec 15,3 mln zł zysku netto rok wcześniej). Wpływy ze sprzedaży „Gazety Wyborczej” zmalały o 6,2 proc., a z reklam - o 21,6 proc., natomiast wzrosły przychody w kinach Helios, internecie i firmy outdoorowej AMS.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Anna Kryńska-Godlewska przechodzi z rady nadzorczej do zarządu Agory

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krasawica
Pan Hojka: radiowiec. Pani Kryńska-Godlewska: finansistka. Pani Kania: finanse. Pan Wiśniewski: finanse. Pani Sadowska: net i TV. Pan Jagiełło: kino.

Największym kłopotem dla finansów Agory jest prasa, ze szczególnym uwzględnieniem ,,Gazety wyborczej". Intrygujące jest to, że w zarządzie Agory nie ma nikogo, kto ma doświadczenie w uzdrawianiu prasy, w tym jej finansów.

No chyba, że kino, net i finanse oraz maleńkie radyjko mają utrzymać resztę towarzystwa. A, to przepraszam (w tym, przepraszam za ujawnienie strategii rozwoju Agory S.A. na lata 2017-3017).
odpowiedź