SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Anna Lutek doradcą zarządu czeskiej spółki zależnej Orlenu

Anna Lutek objęła funkcję doradcy zarządu czeskiej firmy Unipetrol należącej do grupy kapitałowej PKN Orlen. Wcześniej pracowała m.in. w Lotosie, Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskim Radiu.

Anna Lutek Article

Do Unipetrolu należą przede wszystkim rafineria Paramo i kilkaset stacji paliwowych Benzina. PKN Orlen większościowy pakiet akcji tej spółki kupił w 2004 roku, jesienią 2017 roku miał 62,9 proc. jej kapitału. Wtedy ogłosił dla mniejszościowych akcjonariuszy wezwanie do sprzedaży pozostałych walorów i w lutym ub.r. miał ich już 94,03 proc. Resztę kupił po uzyskaniu zgody od Czeskiego Banku Narodowego.

- Celem wszystkich procesów integracyjnych jest tworzenie podmiotu, który będzie działał znacznie sprawniej jako całość i który wzmocni pozycję  na konkurencyjnym rynku . Zakup Unipetrolu oznacza wzmocnienie Grupy Orlen. Wraz z planowanym przejęciem Grupy Lotos pozwoli nam skuteczniej konkurować na wymagającym europejskim rynku. Dlatego finalizację zakupu Unipetrolu traktujemy jako ważny etap w dalszym rozwoju Grupy Orlen - skomentował jesienią ub.r. Daniel Obajtek, prezes Orlenu.

Anna Lutek poprzednio, od początku 2017 roku do października ub.r., pracowała w Grupie Lotos jako dyrektor komunikacji w pionie korporacyjnym i produktowym. Odpowiadała tam m.in. za opracowanie założeń i realizację strategii komunikacji marki Lotos, koordynację działań w obszarze komunikacji zewnętrznej, wewnętrznej oraz CSR, a także nadzór nad przygotowywaniem raportów okresowych firmy.

Od listopada 2015 do lipca 2016 roku była rzeczniczką prasową i dyrektorem centrum informacyjnego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednocześnie pełniła funkcję doradcy w gabinecie politycznym szefa tego resortu Piotra Glińskiego.

Wcześniej Anna Lutek przez ok. sześć lat była związana z mediami publicznymi, m.in. z Polskim Radiem. W latach 2007-2009 pracowała w wydziale marketingu narodowego w Departamencie Promocji Gospodarczej Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, a wcześniej przez dwa lata pracowała w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Od wielu lat jest związana z Prawem i Sprawiedliwością, jest m.in. pomysłodawczynią Forum Kobiet PiS. Od 2002 roku jest radną z listy PiS w warszawskiej dzielnicy Śródmieście.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Anna Lutek doradcą zarządu czeskiej spółki zależnej Orlenu

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jacuzzi
Czyli tak: pani, która była rzecznikiem, będzie doradcą strategicznym. To trochę jakby z kibica zrobić asystenta selekcjonera, bo przecież patrzył na to. Nieźle :)
6 1
odpowiedź
User
Kawka
Widać ( tylko ze zdjęcia ) , że to fachowiec :)
0 1
odpowiedź
User
Pilot
Tak może napisać ktoś, kto nic o niej nie wie. Zna się na komunikacji, dobry PRowiec.
3 0
odpowiedź
User
Karol
Szkoda, że nie napisali w czym ta pani będzie doradzać... oczywiście to pytanie retoryczne bo widać, że chodzi tylko o to aby kolejna osoba dobrała się do koryta.
0 0
odpowiedź