SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Anna Pamuła z „Gazety Wyborczej” krytykowana za słowa w TVN24, że warto przyjąć do Polski uchodźców, nawet gdyby spowodowali zamach

Reporterka Anna Pamuła z „Gazety Wyborczej” w „Drugim śniadaniu mistrzów” w TVN24 stwierdziła, że należy przyjąć do Polski uchodźców, bo nawet jeśli któryś okaże się zamachowcem, to zginie dużo mniej Polaków niż ocalonych uchodźców. Została za to skrytykowana przez niektórych dziennikarzy.

Anna Pamuła, fot. TVN24Article

Jednym z tematów dyskusji w ostatnim wydaniu „Drugiego śniadania mistrzów” był zdecydowane i niezmieniające się stanowisko polskich władz, żeby nie przyjmować do naszego kraju żadnych uchodźców. W mijającym tygodniu premier Beata Szydło wygłosiła na ten temat wystąpienie w Sejmie, które było szeroko komentowane także za granicą.

W rozmowie Anna Pamuła, mieszkająca w Paryżu reporterka związana z „Gazetą Wyborczą”, opisała, jak starała się przekonać do zmiany zdania taksówkarza, który stwierdził, że nie chce uchodźców w Polsce, bo boi się terrorystów.

- Myślę sobie w ten sposób. Że ile Polska miała przyjąć tych uchodźców? 7 tysięcy. No to załóżmy, że przyjmujemy te 7 tysięcy i wśród nich jest jeden zamachowiec. I wysadza w powietrze, ginie 10 Polaków. Ale uratowaliśmy życie tych 6999 osób, które uciekały przed wojną - powiedziała. Jej zdaniem większość Polaków jest niechętna wobec przyjmowania uchodźców, bo ważniejsi są dla nich ludzie w naszym kraju.

Fragment programu z tą wypowiedzią szybko trafił do mediów społecznościowych, a na Twitterze komentowali go m.in. dziennikarze. - I wygadała się. Polacy dla tego środowiska to nic nieznacząca liczba. W tych czerepach nie pojawi się myśl, że Polska ma bronić Polaków... - ocenił redaktor naczelny „Super Expressu” Sławomir Jastrzębowski. - Gdybym nie pamiętał z młodości ludzi totalnie wymóżdżonych przez komunizm, to bym nie uwierzył - stwierdził Rafał A. Ziemkiewicz z „Do Rzeczy”. - Tak, oni tak myślą.... - skwitował Michał Karnowski z „W Sieci”.

Blogerka i felietonistka Kataryna oceniła, że wypowiedź Pamuły może zostać wykorzystana, np. w „Wiadomościach”, do krytykowania zwolenników przyjmowania w Polsce uchodźców, a sama dziennikarka stanie się znana głównie z tych słów. - Fiu fiu. The star is born! - stwierdził ironicznie Wojciech Mucha z „Gazety Polskiej”. - Przykład błyskotliwej kariery na tt. Renata Kim, tow. Diduszko i A. Grochal maja wzór do naśladowania - skomentował Jacek Łęski z TVP Info.

- A czy Pani Pamuła gwarantuje miejsce gdzie się wysadzi uchodźca? Np. Redakcja „GW”? Bo jeśli chcą się poświęcić to czy mamy prawo im zakazać? Pociągnijmy logikę Pamuły. Przyjmijmy miliard uchodźców. Co prawda Polacy nie będą mogli żyć w swoim państwie. Ale ile osób uratujemy! - ironizował Dawid Wildstein z TVP Info. - Przyznaję. Jeden dziennikarz z Czerskiej za jednego, ba, nawet stu uchodźców? Wchodzę w to - dodał. - Kiedy ktoś głupotą podkręca nastroje antyuchodźcze - skomentowała Weronika Kostrzewa z Radia Plus.

Według danych Nielsen Audience Measurement w kwietniu br. udział TVN24 w rynku oglądalności wyniósł 4,3 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Anna Pamuła z „Gazety Wyborczej” krytykowana za słowa w TVN24, że warto przyjąć do Polski uchodźców, nawet gdyby spowodowali zamach

65 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
na poczatek niech te 10 osob to bedzie jej rodzina , dzieci ewentualnie przyjaciele
odpowiedź
User
kjl
Porąbało ją kompletnie!!!
odpowiedź
User
domorosły politolog
ta kobieta wygrała PiS-owi wybory w 2019.
odpowiedź