SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Anna Pańczyk na czele rady nadzorczej BNG Holding

Do Brand New Galaxy dołącza Anna Pańczyk, była szefowa agencji reklamowej Grey London. Obejmie funkcję przewodniczącej rady nadzorczej w głównej spółce grupy - BNG Holding.

Anna PańczykArticle

Zmiana na stanowisku przewodniczącego rady nadzorczej nastąpi 1 lutego. Dotychczas piastujący to stanowisko główny inwestor grupy Piotr Morkowski pozostaje w strukturach zarządzających BNG, gdzie "jeszcze bardziej zaangażuje się w prace z zarządami poszczególnych spółek" - podano w komunikacie.

Anna Pańczyk w Brand New Galaxy

Anna Pańczyk od stycznia 2019 roku do października 2020 roku kierowała agencją reklamową Grey London. Wcześniej przez cztery lata była prezeską agencji Grey  w Polsce. Nadzorowała Grey Warsaw, agencję shopperów Testardo, dział produkcji Grey Works, firmę PR Cohn & Wolfe i Grey Digital.

Wcześniej była CEO i prezesem niezależnej agencji Change Integrated oraz pracowała w Saatchi & Saatchi Poland. Pełniła też funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Agencji Reklamowych oraz członka komitetu organizacyjnego konkursu Effie. W 2015 roku Anna Pańczyk otrzymała tytuł „wschodzącej gwiazdy” w Top 50 Business Women w Polsce. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Anna Pańczyk będzie kierowała pracami rady nadzorczej BNG Holding, składającej się z głównych inwestorów grupy oraz ekspertów branżowych.

- BNG to imponująca organizacja dynamicznie zdobywająca europejski i światowy rynek w obszarze specjalistycznych usług marketingowych. Patrząc na wysoką pozycję jaką obecnie zajmuje w branży wiem, że zawdzięcza ją nie tylko bardzo dobrym wynikom finansowym, ale przede wszystkim, wysoce skutecznym działaniom na rzecz rozwoju biznesu każdego z klientów grupy. Jestem zaszczycona, że mam możliwość przewodzenia Radzie Nadzorczej i jestem przekonana, że we współpracy z innymi członkami Rady staniemy się wiarygodnymi partnerami współtworzącymi historię sukcesu grupy BNG. – mówi Anna Pańczyk.

Anna Pańczyk będzie mieć wpływ na działania prowadzone w obszarach globalnego rozwoju biznesu, struktur organizacyjnych i procesów biznesowych, z naciskiem na przyrost międzynarodowych talentów oraz synergię działań wewnątrz grupy. Nowa Przewodnicząca ma zwiększyć zaangażowanie Rady w strategiczne plany i skoordynować jej bliższą współpracę z Zarządem BNG.

- Powołanie Anny na stanowisko przewodniczącej rady nadzorczej Brand New Galaxy ma dla mnie jako głównego inwestora, ogromne znaczenie. Jest światowej klasy liderką, która wnosi bezcenną wiedzę podnoszącą jakość naszej oferty biznesowej, co wpływa na efektywność i sposób naszego działania. Ania wnosi do BNG także silne poczucie celu, strategiczne przywództwo i wnikliwość biznesową. Jej wyraźne skupienie się na wszystkich interesariuszach jest kluczowe dla przyszłości naszego rozwoju. Nie mam wątpliwości, że jej obecność przyniesie ogromną wartość naszym klientom i pracownikom na całym świecie -  mówi Piotr Morkowski, główny inwestor Brand New Galaxy.

Brand New Galaxy ze wzrostem przychodów

Grupa kapitałowa Brand New Galaxy, do której należy kilka agencji marketingowych i technologicznych, w 2020 roku osiągnęła wzrost przychodów o 33 proc. do 80,23 mln zł oraz zysku netto z 4,91 do 7,11 mln zł. Przychody krajowe grupy Brand New Galaxy poszły w górę rok do roku z 21 do 25,02 mln zł, a te z zagranicy - z 39,31 do 55,21 mln zł.

Do grupy Brand New Galaxy należą agencje marketingowe Pathfinder 23, Synthrone, Spacecamp, Voyager, Life on Mars, New Gravity, Man on the Moon i Robonauts Pictures.

Dołącz do dyskusji: Anna Pańczyk na czele rady nadzorczej BNG Holding

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl