SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Antoni Piekut zawiesił współpracę z radiową Trójką

Dziennikarz muzyczny Antoni Piekut zawiesił współpracę z radiową Trójką, w której razem z Wojciechem Mannem prowadził cotygodniowy program „Piosenki bez granic”. Nie podaje powodów swojej decyzji.

fot. polskie radio Article

- Z wielkim żalem muszę powiedzieć, że Antek zawiesił swoją obecność w tej audycji na czas nieokreślony. Mam nadzieję, że to się odmieni w przyszłości, miejmy nadzieję przewidywalnej. Będę się starał wypełnić tę lukę - poinformował Wojciech Mann w niedzielę w audycji „Piosenki bez granic”. - Chciałem podziękować Antkowi za te wszystkie tygodnie i lata, kiedy opowiadał o swoich fascynacjach muzycznych i mam nadzieję, że powróci - jeśli nie tu, to może gdzie indziej - dodał.

Antoni Piekut nie ujawnia, dlaczego odszedł z programu. - Bez komentarza - odpisał na pytanie serwisu Wirtualnemedia.pl o powody tej decyzji.

Piekut był związany z Polskim Radiem, z krótkimi przerwami, przez kilkadziesiąt lat, prowadził audycje muzyczne w Dwójce i Trójce. Jako publicysta współpracował m.in. z „Machiną”, „Playboyem” i „Non Stop”. Jest też związany z internetową rozgłośnią Radio Baobab.

Jest to kolejny dziennikarz żegnający się w ostatnim czasie z Polskim Radiem. W zeszłym tygodniu z Polskiego Radia dla Zagranicy odeszła Masza Makarowa (w liście otwartym zarzuciła przełożonym m.in. nieprofesjonalizm oraz łamanie zasad dziennikarskich), na początku lipca z Trójką pożegnał się Marcin Zaborski, w drugiej połowie czerwca z Jedynką rozstała się Zuzanna Dąbrowska.

Pod koniec czerwca do Jedynki po czterech latach przerwy wrócił dziennikarz muzyczny Adam Dobrzyński, a w Trójce w programie „W tonacji Trójki” Michała Margańskiego zastąpił Jacek Hawryluk.

Według badania Radio Track w drugim kwartale br. udział rynkowy Trójki wyniósł 8,1 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Antoni Piekut zawiesił współpracę z radiową Trójką

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sdas
A gdyby tak jeszcze kilkadziesiąt osób z Trójki się zawiesiło ???? Śmiało !
39 27
odpowiedź
User
JAsuspens
Nigdy nie zrozumiem tej formuły zawiesił współpracę ...?
18 26
odpowiedź
User
Tadzik
Kilkadziesiąt lat przyspawania do mikrofonów wystarczy. Czas na całkiem nową redakcję Trójki
36 68
odpowiedź
User
Blanka
A Pan Wojtek twardy jak skała, jak zawsze na posterunku. Nic go nie rusza! (Dobrze pamiętam jak mu nie przeszkadzał nawet dyrektor Skowroński w porannej audycji, który wmawiał słuchaczom, że pani posłanka Beger nie dilowała z panem posłem Lipińskim, to były tam takie pogaduchy w pokoju hotelu sejmowego). A w wywiadach lewak i bojownik o wolność i demokrację. Żenua jak mówią w Trójce
30 40
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Kilkadziesiąt lat przyspawania do mikrofonów wystarczy. Czas na całkiem nową redakcję Trójki


Zgadzam się z tą opinią! :) W Trójce rzeczywiście przydałoby się jeszcze bardziej przewietrzyć. Czas nie tylko na całkiem nową redakcję (choć niektóre osoby z dotychczasowej mogłyby zostać), ale też na całkiem nową Trójkę, czas na całkiem nowe radio narodowe!!! W tej chwili mimo kilku pozytywnych zmian Trójka jako całość wciąż jest nie do słuchania, wciąż za mało jest misji i muzyki misyjniej, wciąż za dużo amerykańskich rockowych szarpidrutów itp. Wciąż czuć tę starą Trójkę. :( CZAS NA WIĘCEJ ODWAŻNYCH ZMIAN :!: Mam nadzieję, że wraz z jesienną ramówką zmian będzie więcej.
17 60
odpowiedź