SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Antoni Piekut zawiesił współpracę z radiową Trójką

Dziennikarz muzyczny Antoni Piekut zawiesił współpracę z radiową Trójką, w której razem z Wojciechem Mannem prowadził cotygodniowy program „Piosenki bez granic”. Nie podaje powodów swojej decyzji.

fot. Polskie RadioArticle

- Z wielkim żalem muszę powiedzieć, że Antek zawiesił swoją obecność w tej audycji na czas nieokreślony. Mam nadzieję, że to się odmieni w przyszłości, miejmy nadzieję przewidywalnej. Będę się starał wypełnić tę lukę - poinformował Wojciech Mann w niedzielę w audycji „Piosenki bez granic”. - Chciałem podziękować Antkowi za te wszystkie tygodnie i lata, kiedy opowiadał o swoich fascynacjach muzycznych i mam nadzieję, że powróci - jeśli nie tu, to może gdzie indziej - dodał.

Antoni Piekut nie ujawnia, dlaczego odszedł z programu. - Bez komentarza - odpisał na pytanie serwisu Wirtualnemedia.pl o powody tej decyzji.

Piekut był związany z Polskim Radiem, z krótkimi przerwami, przez kilkadziesiąt lat, prowadził audycje muzyczne w Dwójce i Trójce. Jako publicysta współpracował m.in. z „Machiną”, „Playboyem” i „Non Stop”. Jest też związany z internetową rozgłośnią Radio Baobab.

Jest to kolejny dziennikarz żegnający się w ostatnim czasie z Polskim Radiem. W zeszłym tygodniu z Polskiego Radia dla Zagranicy odeszła Masza Makarowa (w liście otwartym zarzuciła przełożonym m.in. nieprofesjonalizm oraz łamanie zasad dziennikarskich), na początku lipca z Trójką pożegnał się Marcin Zaborski, w drugiej połowie czerwca z Jedynką rozstała się Zuzanna Dąbrowska.

Pod koniec czerwca do Jedynki po czterech latach przerwy wrócił dziennikarz muzyczny Adam Dobrzyński, a w Trójce w programie „W tonacji Trójki” Michała Margańskiego zastąpił Jacek Hawryluk.

Według badania Radio Track w drugim kwartale br. udział rynkowy Trójki wyniósł 8,1 proc.

Dołącz do dyskusji: Antoni Piekut zawiesił współpracę z radiową Trójką

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sdas
A gdyby tak jeszcze kilkadziesiąt osób z Trójki się zawiesiło ???? Śmiało !
odpowiedź
User
JAsuspens
Nigdy nie zrozumiem tej formuły zawiesił współpracę ...?
odpowiedź
User
Tadzik
Kilkadziesiąt lat przyspawania do mikrofonów wystarczy. Czas na całkiem nową redakcję Trójki
odpowiedź