SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Antonin laureatem konkursu „Wielkie Odkrywanie Wielkopolski”

Miejscowość Antonin zdobyła główną nagrodę w plebiscycie „Wielkie Odkrywanie Wielkopolski 2010”, organizowanym przez „Polskę Głos Wielkopolski” oraz Wielkopolską Organizację Turystyczną.

Antonin laureatem konkursu „Wielkie Odkrywanie Wielkopolski”

Antonin leży w gminie Przygodzice w południowej Wielkopolsce. W miasteczku tym znajduje się m.in. unikatowy pałac myśliwski wzniesiony w 1824 r. przez księcia Antoniego Radziwiłła. W pałacu dwukrotnie gościł Fryderyk Chopin, a dla upamiętnienia wizyt kompozytora co roku odbywa się tam festiwal muzyczny „Chopin w barwach jesieni”.

Antonin okazał się najlepszy w kategorii „miejscowość/gmina”. W kategorii „atrakcja turystyczna” zwyciężyła bazylika na Świętej Górze koło Gostynia. W kategorii „baza noclegowa” triumfowała „Karczma Stara Stajnia” w Zawidowicach, natomiast w kategorii „impreza / wydarzenie kulturalne” wygrały Dni Wędzonej Sielawy w Chrzypsku Wielkim.

Plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Wielkopolski” organizują dziennik „Polska Głos Wielkopolski” i Wielkopolska Organizacja Turystyczna. Zgodnie z zamysłem, ma on wskazywać turystom ciekawe i jeszcze mało znane atrakcje turystyczne Wielkopolski.

Konkurs trwał przez całe lato. W pierwszym etapie czytelnicy przesyłali do redakcji „Polski Głosu Wielkopolskiego” swoje propozycje kandydatur we wszystkich kategoriach. Spośród propozycji, dopuszczonych przez kapitułę plebiscytu do drugiego etapu, czytelnicy wybrali swoich faworytów, głosując drogą sms-ową i na specjalnych kuponach.

Podobny plebiscyt odbywa się już od 11 lat w Małopolsce. Laureaci w jedenastej edycji „Wielkiego Odkrywania Małopolski” ogłoszeni zostaną 8 października podczas gali w Tarnowie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Antonin laureatem konkursu „Wielkie Odkrywanie Wielkopolski”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl