SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Antyradio poszerzy zasięg kosztem Radia ZET Chilli

Eurozet szykuje kolejne zmiany wśród swoich rozgłośni radiowych. Spółka planuje poszerzenie zasięgu Antyradia, która przejmie większość częstotliwości zajmowanych obecnie przez Radio ZET Chilli. To ostatnie nadawać będzie tylko w trzech miastach. Zmiana ma nastąpić pod koniec roku.

Article

Obecnie grające muzykę rockową Antyradio nadaje tylko w trzech miastach: w Warszawie, Krakowie i Katowicach, podczas gdy nadającego muzykę chillout i jazzową Radia ZET Chilli słuchać można aż w 13 miastach: w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Koszalinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie,  Szczecinie, Wrocławiu i Zielonej Górze.

Jak podał Presserwis, Eurozet zgłosił właśnie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o zmianę nazw stacji Radia ZET Chilli nadających w 12 miastach na Antyradio. Zmiana ma nie dotyczyć Katowic, bo tam Radio ZET Chilli ma dość specyficzną koncesję, która określa dokładnie jej format muzyczny. Natomiast koncesje dla pozostałych miast stanowią, że jazz ma stanowić tylko 15 proc. oferty muzycznej stacji. Z kolei Antyradio gra rocka, ale nie ma zapisanego formatu muzycznego w koncesji. Po zmianach Antyradio nadawałoby w sumie w 13 miastach, a Radio ZET Chilli w trzech (Warszawie, Krakowie i Katowicach).

Dlaczego spółka chce poszerzyć zasięg Antyradia? Oficjalnie nadawca sprawy nie chce komentować. Nieoficjalnie wiadomo, że Eurozet dostrzegł, że większy potencjał niż jazz czy chillout ma obecnie muzyka rockowa.

W grudniu ub.r. grająca ten gatunek muzyczny sieć Eska Rock została zlikwidowana (stacja nadaje jedynie w Warszawie, jej pozostałe częstotliwości zajęło Vox FM; więcej na ten temat).

Lukę na rynku jako pierwsza wykorzystała Grupa Radiowa Agory, która w lutym br. w stację rockową Rock Radio przekształciło Radio Roxy, grające wcześniej muzykę alternatywną (dowiedz się więcej). Rozgłośnia ta nadaje w siedmiu miastach (Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Opolu i Bydgoszczy). W okresie od marca do maja br. miała 0,5 proc. udziału w rynku, o 0,1 pkt. proc. więcej niż rok wcześniej, gdy nadawała pod nazwą Radio Roxy.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od marca do maja br. udział Radia ZET Chilli w rynku radiowym wyniósł 0,4 proc., podczas gdy w analogicznym okresie ub.r. wynosił 0,5 proc. Z kolei Antyradio miało w tym okresie 0,6 proc. udziału (rok wcześniej 0,4 proc., więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Antyradio poszerzy zasięg kosztem Radia ZET Chilli

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
słuchacz
Ustawcie lepiej w końcu RDS PI dla Antyradia 105 FM Bielsko-Biała, bo co mi z kolejnych nadajników, jak się radio nie przełączy?
11 11
odpowiedź
User
Kamilos
Widać że na schedę po Esce Rock jest wielu chetnych, najpierw Agora z Rock Radiem a teraz Eurozet rozwija swoją sieć. Pewnie ZPR-y plują sobie w brodę że zarżnęli kurę znosząca złote jajka.
17 13
odpowiedź
User
VonShvindelKant
Tak znosiła złote jaja, że aż rentowna nie była, a kary które płaciła spółka za wypowiedzi pewnych prowadzących pewnie też nie pomogły
22 11
odpowiedź
User
Viper
Łapy precz od Chili!!!! Dobrze grają i nie ględzą
24 11
odpowiedź
User
Kozyrka
To jest ta "strategia parasolowa " tak ?
17 10
odpowiedź