SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Antyradio zwiększy zasięg kosztem ZET Chilli. „Nie planujemy zwolnień”

Rockowe Antyradio 15 lutego przejmie częstotliwości Radia ZET Chilli, które dostępne będzie tylko w trzech miastach. Eurozet liczy, że operacja poprawi pozycję spółki na rynku radiowym.

Andrzej MatuszyńskiArticle

- Antyradio to silna, zdrowa marka. Biznesowo - format z dużym rynkowym potencjałem. Jako Grupa dzięki zmianom zwiększymy liczbę naszych słuchaczy ogółem. Dlatego  część częstotliwości ZET Chilli przekazujemy Antyradiu - wyjaśnia Andrzej Matuszyński, prezes Grupy Eurozet.

Do tej pory Antyradio było dostępne w Warszawie, Krakowie i aglomeracji śląskiej (w tym Bielsku-Białej). Dzięki zmianom od 15 lutego będzie go można słuchać również w Gdańsku, Gdyni, Koszalinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Wrocławiu, czy Zielonej Górze. Program Antyradia pojawi się na dotychczasowych częstotliwościach Radia ZET Chilli, ale na Śląsku częstotliwość nie zmieni się.

Eurozet podaje, że zasięg techniczny sieci wzrośnie do 7,83 mln osób. Antyradio będzie nadawać program sieciowy. Na Śląsku pozostaną jednak informacyjne serwisy lokalne.

Z kolei Radio ZET Chilli nadal będzie można odbierać w aglomeracjach warszawskiej, krakowskiej i śląskiej. Stacja będzie też nadawana za pośrednictwem internetu (aplikacje mobilne, radiozetchilli.pl). Program stacji ma zostać wzbogacony o elementy lokalne.

W Warszawie i Krakowie Radio ZET Chilli przejmie dotychczasowe częstotliwości Radia ZET Gold. Częstotliwość w Katowicach pozostaje bez zmian. W zasięgu technicznym Radia ZET Chilli ma pozostać 2,23 mln słuchaczy.

Andrzej Matuszyński podkreśla, że  w trzech największych aglomeracjach, mieszka blisko połowa obecnych słuchaczy Radia ZET Chilli. - Jego pozycję chcemy rozwijać w internecie. Target tego chilloutowo-kulturalnego formatu to odbiorca premium, dobrze obeznany z nowymi technologiami. Liczymy, że część dotychczasowych słuchaczy on air pozostanie z nami online, słuchając stacji za pomocą smartfonów, tabletów czy playera na zetchilli.pl - mówi Matuszyński.

Drobna zmiana dotyczyć będzie też Radia ZET Gold. Od 15 lutego br. w Warszawie i Krakowie tej stacji będzie można słuchać na dotychczasowych częstotliwościach Antyradia. Dzięki przejściu na inną koncesję w warszawskiej i krakowskiej ramówce Radia ZET Gold pojawią się audycje i informacje lokalne. Do tej pory program w tych miastach był wspólny.

- W związku z przełączeniem sieci nie planujemy zwolnień. Wszystkim dotychczasowym pracownikom zostały zaproponowane stanowiska pracy w ramach nowej struktury Eurozet. Znajdą zatrudnienie m.in. w krakowskiej redakcji Radia ZET Gold, która powstaje w miejsce redakcji Antyradia Kraków - informuje Wirtualnemedia.pl Katarzyna Szczepanik, rzecznik prasowa Eurozetu.

Od 27 stycznia na antenach Antyradia, Radia ZET Chilli i ZET Gold ruszy kampania informująca słuchaczy o zmianach.

Z danych Radio Track wynika, że w 2014 roku średni udział nadającego w trzech miastach Antyradio wyniósł 0,6 proc., a obecnego w 13 miastach Radia ZET Chilli - 0,4 proc. (więcej na ten temat).

ZMIANY CZĘSTOTLIWOŚCI STACJI GRUPY EUROZET OD 15 LUTEGO

Przed zmianą

Po zmianie

Antyradio (Kraków, Warszawa)

Radio ZET Gold (Kraków, Warszawa)

Radio ZET Chilli (sieć)

Antyradio (sieć)

Radio ZET Gold (Warszawa, Kraków)

Radio ZET Chilli (Warszawa, Kraków)

 

Nowe częstotliwości:

Antyradio:
Warszawa 106,8 FM, Gdańsk 92,0 FM, Gdynia 101,1 FM, Koszalin 106,9 FM, Kraków 101,0 FM, Łódź 89,6 FM, Olsztyn 91,9 FM, Poznań 101,6 FM, Wrocław 106,9 FM, Rzeszów 96,4 FM, Szczecin 104,9 FM, Zielona Góra 92,9 FM i Śląsk 106,4 FM (Będzin 89,8 FM, Bielsko-Biała 105 FM).

ZET Chilli:
Warszawa 101,5 FM, Kraków 93,7 FM, Katowice 93,6 FM (jak dotąd)

ZET Gold:
Warszawa 94 FM, Kraków 101,3 FM.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Antyradio zwiększy zasięg kosztem ZET Chilli. „Nie planujemy zwolnień”

58 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Frank U.
Bładzenia we mgle ciąg dalszy.
odpowiedź
User
PiNFan
O, Grupa Eurozet idzie drogą Polsatu - wygasza Chilli jak tamci PiN, szkoda. :-(
odpowiedź
User
Viper
Oczywiście, niszczy jedyną stację, której da się słuchać. Bęcwał
odpowiedź