SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aplikacja Spotify Lite wchodzi na 36 rynków na świecie. Polski nie ma na liście

Muzyczna platforma streamingowa Spotify udostępniła nową aplikację Spotify Lite. Jest ona przeznaczona dla użytkowników bez dostępu do szybkiego internetu i ma być przyjazna dla mniej zaawansowanych smartfonów. Spotify Lite pojawi się na 36 rynkach w wybranych regionach świata, na razie nie przewidziano jej dostępu dla polskich użytkowników. - Choć na razie nie planujemy wprowadzać aplikacji w Europie, spodziewamy się debiutów w innych krajach wraz z rozwojem nowych funkcji i udoskonaleniem usługi Spotify Lite - zapowiada biuro prasowe Spotify w komunikacie dla Wirtualnemedia.pl.

Article

Zapowiadając wprowadzenia aplikacji Spotify Lite serwis Spotify przypomina, że program był testowany w wersji beta od ub.r. i jego ostateczna wersja powstała w dużej mierze na postawie uwag uzyskanych od użytkowników.

Spotify Lite zgodnie z zapowiedzią jest „lżejszą” pod względem wymagań wersją aplikacji mobilnej, z której korzystają obecnie wszyscy użytkownicy na świecie. W komunikacie Kalle Persson, senior product manager w Spotify wyjaśnia, że nowa odmiana aplikacji jest przeznaczona szczególnie dla użytkowników nie mających na co dzień dostępu do szybkich połączeń internetowych w standardzie 4G czy LTE. Dzięki tej wersji wygodne i komfortowe ma być korzystanie ze Spotify w sieciach o niewielkiej przepustowości.

Drugą zaletą Spotify Lite ma być fakt, że aplikacja o rozmiarach zaledwie 10 MB nie stanowi dużego obciążenia dla telefonu, co jest szczególnie istotne w wypadku mniej zaawansowanych technologicznie modeli, z których korzystają użytkownicy w uboższych regionach świata. Jednocześnie jednak wersja Lite ma oferować ponad 90 proc. wszystkich funkcjonalności dostępnych na głównej platformie.

Spotify Lite jest przystosowana do obsługi zarówno darmowych kont w serwisie, jak i do wersji premium. Obecnie aplikacja jest oferowana jedynie do systemu Android (w wersji od numeru 4.3), jej odmiana na iOS ma się pojawić w przyszłości.

Aplikacja Spotify Lite została na razie udostępniona na wybranych 36 rynkach na świecie. Firma wyjaśnia, że w pierwszej kolejności z platformy mają korzystać użytkownicy z krajów mniej rozwiniętych, w których dostęp do szybkiego internetu jest utrudniony, a stopnień zaawansowania mobilnych urządzeń niewielki. Chodzi o takie regiony jak Ameryka Środkowa i Południowa, Azja czy Afryka.

Wśród krajów w których udostępniono Spotify Lite są m.in. Brazylia, Meksyk, Argentyna, Egipt, Algieria, Liban, Maroko, Tunezja, RPA, Indonezja, Filipiny, Wietnam, Malezja i Indie. Z aplikacji nie mogą na razie korzystać użytkownicy w Polsce, co w krótkim komunikacie skierowanym do redakcji Wirtualnemedia.pl potwierdza biuro prasowe Spotify zastrzegając, że w przyszłości sytuacja może się zmienić.

- Aplikacja Spotify Lite jest obecnie dostępna na 36 rynkach. Choć na razie nie planujemy wprowadzać jej w Europie, spodziewamy się debiutów w innych krajach wraz z rozwojem nowych funkcji i udoskonaleniem usługi Spotify Lite – zapewnia Spotify.

 

W I kwartale 2019 roku serwis Spotify zanotował wzrost przychodów rok do roku o 33 proc. Strata operacyjna spółki w okresie trzech miesięcy wzrosła do 47 mln euro. Globalna liczba użytkowników serwisu to 217 mln, a tych płacących abonament po raz pierwszy w historii osiągnęła poziom 100 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aplikacja Spotify Lite wchodzi na 36 rynków na świecie. Polski nie ma na liście

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Kara za to, że murzynów nie przyjęliśmy.
1 4
odpowiedź
User
AS
Czyli mamy szansę dołączyć do grona krajów mniej rozwiniętych?
1 0
odpowiedź