SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

App Store z noworocznym rekordem, 240 mln dolarów na aplikacje w jeden dzień

1 stycznia 2017 roku był najbardziej dochodowym dniem dla internetowego sklepu App Store. W Nowy Rok na całym świecie sprzedano aplikacje o łącznej wartości prawie 240 milionów dolarów. W całym 2016 roku deweloperzy programów sprzedawanych w App Store otrzymali w sumie 20 miliardów dolarów, a najbardziej dochodowa była aplikacja Monster Strike.

Article

W komunikacie Apple podkreślono, że obecnie platforma App Store oferująca oprogramowanie do urządzeń Apple pozwala na ściągnięcie bądź zakup ponad 2,2 mln aplikacji – o 20 proc. więcej niż w roku 2015.

W pierwszym dniu 2017 r. użytkownicy dokonali w App Store zakupów na łączną kwotę sięgającą 240 mln dol. Z kolei w grudniu ub.r. sprzedaż oprogramowania osiągnęła rekordową zdaniem Apple wartość 3 mld dol.

Do najbardziej dochodowych aplikacji ub.r. należały w kolejności Monster Strike, Fantasy Westward, Clash Royale i Pokémon Go. Wprowadzona na rynek w ub. miesiącu gra Super Mario Run była numerem jeden wśród pobrań aplikacji zarówno w dzień Bożego Narodzenia, jak i w Nowy Rok. Z kolei Netflix, HBO Now, Tinder i MLB.com były najbardziej popularnymi aplikacjami abonamentowymi, a w ciągu całego ub.r. kwota opłat subskrypcyjnych osiągnęła 2,7 mld dol., co oznacza wzrost o 74 proc. rok do roku.

Apple zaznacza także, że w ub.r. twórcy aplikacji dla App Store osiągnęli przychody na poziomie 20 mld dol., o 40 proc. więcej niż rok wcześniej. W sumie od momentu uruchomienia App Store w 2008 r. deweloperzy otrzymali ze sprzedaży swoich programów z górą 60 mld dol.

Dołącz do dyskusji: App Store z noworocznym rekordem, 240 mln dolarów na aplikacje w jeden dzień

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl