SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Do Apple App Store wraca ważny przycisk

Apple przywróciło możliwość łatwego zgłaszania w sklepie App Store fałszywych i szkodliwych aplikacji za pomocą przycisku "Zgłoś problem".

Article

Do tej pory, chcąc zgłosić jakiś problem z aplikacją, np, że nie działa, jest szkodliwa czy fałszywa, użytkownicy urządzeń Apple musieli przejść dość skomplikowany proces.

W pierwszej kolejności konieczne było przewinięcie na sam dół zakładki "Aplikacje" lub "Gry" w App Store, gdzie po kliknięciu w odpowiedni przycisk następowało przekierowanie na inną stroną. Tam trzeba było ponownie się zalogować i dopiero wtedy pojawiał się wybór spośród opcji "Zgłoś podejrzaną aktywność", "Zgłoś problem z jakością", "Poproś o zwrot pieniędzy" oraz "Znajdź moje treści". Jednak żadna z nich nie zapewniała prostego sposobu na zgłoszenie oszustwa, a po wybraniu "Zgłoś podejrzaną aktywność" następowało jedynie przekierowanie do działu wsparcia Apple.

Co więcej, chcąc zgłosić "problem z jakością", nie można było pominąć zakupu danej aplikacji czy gry.

Sytuacja uległa zmianie wraz z aktualizacją systemu iOS do wersji 15. Przycisk "Zgłoś problem" po wielu latach powrócił na podstrony poszczególnych aplikacji w App Store, również tych darmowych.

Co prawda kliknięcie tego przycisku wciąż przekierowuje na inną stronę z wymaganym logowaniem, ale i tak jest to duże ułatwienie w porównaniu z dotychczasowym rozwiązaniem.

Poza tym, pojawiło się nowe rozwijane menu umożliwiające zgłaszanie naruszeń w App Store, a wśród dostępnych opcji jest "Zgłoś oszustwo".

Dołącz do dyskusji: Do Apple App Store wraca ważny przycisk

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl