SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Apple Card dostępna dla wszystkich użytkowników w USA. 3 procent rabatu w Uber i Uber Eats

Koncern Apple udostępnił dla wszystkich użytkowników w Stanach Zjednoczonych swoją kartę kredytową Apple Card. Nowy produkt finansowy został opracowany wspólnie z bankiem Goldman Sachs oferując między innymi możliwość płatności na platformie Apple Pay i w systemie cash back. Na początek użytkownicy otrzymają 3 proc. zwrotu gotówki przy zamówieniach na platformach Uber i Uber Eats.

Article

Własną kartę kredytową o nazwie Apple Card przygotowaną wspólnie z bankiem Goldman Sachs koncern Apple zapowiedział po raz pierwszy w marcu br.

Apple Card jest kartą kredytową przypisaną do aplikacji Wallet użytkownika iPhone’a. Koncern podkreśla, że otrzymanie karty po krótkiej rejestracji jest wygodne i szybkie z poziomu smartfona. Do korzystania z karty konieczne jest posiadanie przynajmniej iPhone’a 6 i systemu iOS 12.4.

Produkt został opracowany i będzie obsługiwany przez Apple we współpracy z bankiem Goldman Sachs oraz operatorem MasterCard. Zgodnie z wyjaśnieniami Apple użytkownik Apple Card dzięki aplikacji ma w każdej chwili dostęp do takich informacji jak stan środków posiadanych na karcie, a także bieżące wydatki z uwzględnieniem lokalizacji w których były dokonywane poszczególne zakupy.

Wydawca karty zaznacza, że użytkownicy nie będą obciążeni żadnymi dodatkowymi opłatami z tytułu jej obsługi, zaś ewentualne kary za opóźnienia w spłacie zadłużenia będą minimalne.

Oprócz aplikacji w smartfonie Apple Card może też mieć fizyczną formę w postaci wykonanej z tytanu karty, na której nie będą jednak umieszczone takie dane jak np. numer czy nazwisko właściciela.

Użytkownicy Apple Card będą mogli korzystać również z oferowanego przez koncern programu typu cash back. Za zakupy dokonane z wykorzystaniem platformy Apple Pay posiadacz karty otrzyma 2 proc. zwrotu gotówki z każdej transakcji, 3 proc. zaś w wypadku gdy dokona zakupu w sklepie Apple. Z kolei 1 proc. zwrotu będzie przysługiwał za każdorazową płatność z użyciem wspomnianej fizycznej karty.

Apple Card oficjalnie w USA

Teraz Apple poinformował, że z karty Apple Card mogą już korzystać wszyscy użytkownicy mieszkający na terenie Stanów Zjednoczonych.

Apple zaznacza w komunikacie, że ani on, ani też jego partnerzy uczestniczący w projekcie nie mają dostępu do wrażliwych danych użytkowników na temat korzystania przez nich z usługi i dokonywanych transakcji.

Na początek w ramach programu cash back Apple proponuje użytkownikom zwrot 3 proc. wydatków poniesionych przy dokonywaniu zamówień w aplikacjach Uber oraz Uber Eats. Według zapowiedzi w nadchodzących miesiącach pojawią się kolejni sprzedawcy u których będzie można uzyskać zniżki.

Na razie Apple Card jest dostępna wyłącznie w USA. Jednak Apple już wcześniej postanowił zastrzec znak towarowy Apple Card w wielu krajach europejskich, a także w Hongkongu. Odpowiednie wnioski złożone przez koncern dotyczą m.in. Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch. Na liście znalazła się także Polska. To pozwala przypuszczać, że plany wprowadzenia karty dotyczą również naszego rynku.

W zakończonym 29 czerwca 2019 r. III kwartale roku finansowego 2019 Apple zanotował przychód w wysokości 53,81 mld dolarów. To o 1 proc. więcej niż rok wcześniej. Jednak zysk netto koncernu z Cupertino zmalał w ujęciu rocznym z 11,52 do 10,04 mld dolarów. Spadł też przychód ze sprzedaży iPhone'ów: o 12 proc., z 29,47 do 25,99 mld dolarów. Oznacza to, że po raz pierwszy od 2012 roku smartfony odpowiadały za mniej niż połowę całkowitego przychodu Apple w jednym kwartale.

Dołącz do dyskusji: Apple Card dostępna dla wszystkich użytkowników w USA. 3 procent rabatu w Uber i Uber Eats

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl