SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Apple nagrywa i analizuje rozmowy użytkowników z asystentką Siri. „Mniej niż 1 proc. komunikatów”

Koncern Apple przyznał, że część rozmów prowadzonych przez użytkowników za pomocą inteligentnej asystentki Siri jest nagrywana przez koncern oraz analizowana przez wynajętych ekspertów. Apple zapewnia że sprawa dotyczy mniej niż jednego procenta kontaktów z Siri, zaś konieczne analizy są dokonywane z zachowaniem wszelkich procedur związanych z prywatnością.

Article

Od pewnego czasu w internecie i w mediach technologicznych pojawiały się przypuszczenia, że koncern Apple może rejestrować i przechowywać dla własnych potrzeb rozmowy pomiędzy użytkownikami a inteligentną asystentką Siri dostępną w wielu urządzeniach produkowanych przez Apple.

Własne śledztwo w tej sprawie przeprowadził dziennik „The Guardian”. Wynika z niego, że rzeczywiście Apple nagrywa część komunikatów wymienianych przez użytkowników z Siri, a do nagrań są dołączane informacje m.in. o lokalizacji i danych kontaktowych. Nie ma tam natomiast powiązań pomiędzy poszczególnymi nagraniami a konkretnymi kontami Apple ID.

Pod wpływem publikacji „Guardiana” Apple przyznał oficjalnie, że rzeczywiście część rozmów pomiędzy użytkownikami a Siri jest rejestrowana i analizowana pod rozmaitym kątem przez zatrudnianych przez koncern ekspertów.

Apple uspokaja w komunikacie, że rejestrowanie i analiza dotyczy mniej niż 1 proc. rozmów z Siri odbywanych przez użytkowników każdego dnia. Dodatkowo koncern zapewnia, że zewnętrzni eksperci dokonują swoich analiz w bezpiecznych warunkach, są też zobligowani do rygorystycznego przestrzegania procedur dotyczących prywatności użytkowników. „Guardian” z kolei podkreśla, że wspomniany 1 proc. to nie tak mała liczba jak może się wydawać, bowiem obecnie na rynku działa ok. 500 mln różnych urządzeń mających na pokładzie asystentkę Siri.

W zakończonym 30 marca 2019 r. II kwartale roku finansowego Apple zanotował przychód w wysokości 58,02 mld dol. To o 5 proc. mniej niż rok wcześniej (61,14 mld). Zmalał także zysk netto koncernu z Cupertino w ujęciu rocznym: z 13,82 do 11,56 mld dol.

 

Dołącz do dyskusji: Apple nagrywa i analizuje rozmowy użytkowników z asystentką Siri. „Mniej niż 1 proc. komunikatów”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl