SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Apple otwiera się na Flasha

Apple zmienia zasady współpracy z deweloperami tworzącymi aplikacje na platformę iOS.

Apple otwiera się na Flasha

Do tej pory Apple narzucało twórcom aplikacji duże ograniczenia, uniemożliwiając im korzystanie z narzędzi firm trzecich. Oprócz samych twórców narzekali na to producenci takich programów jak Flash (Adobe), Java (Oracle) czy Silverlight (Microsoft).

Firma z Cupertino postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom deweloperów i zmieniła regulamin iOS Developer Program. Nowe zapisy pozwalają na korzystanie z dowolnych narzędzi przy tworzeniu aplikacji na iPhone'a, iPoda touch czy iPada. Jedyne ograniczenie dotyczy ukończonego oprogramowania, które nie może pobierać żadnego kodu. "To powinno dać deweloperom elastyczność jakiej oczekują, przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa jakich my potrzebujemy" - czytamy w oświadczeniu Apple.

Chcąc być bardziej transparentnym, Apple opublikowało także 'App Store Review Guidelines' (więcej na ten temat), gdzie dokładnie wyjaśnione są zasady przyjmowania przez firmę aplikacji od deweloperów.

Zdaniem ekspertów, decyzja Apple podyktowana jest nie tylko protestami twórców i innych firm. Wpływ na nią miały mieć także obawy wyrażane przez regulatorów rynku co do ograniczania konkurencji, a także rosnąca konkurencja chociażby ze strony platformy Android.

W serwisie App Store obecnie dostępnych jest ponad 250 tys. aplikacji, które zostały pobrane około 6,5 miliarda razy. Apple podaje, że deweloperzy zarobili łącznie już ponad miliard dolarów ze sprzedaży swojego oprogramowania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Apple otwiera się na Flasha

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nokia
brawo!!!
8 8
odpowiedź