SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Apple poprzez pakiet ResearchKit chce walczyć z najgroźniejszymi chorobami

Podczas konferencji w San Francisco Apple przedstawił platformę ResearchKit pozwalającą na przekazywanie specjalistom danych o pacjentach cierpiących na konkretne schorzenia. Dzięki temu łatwiejsza ma być ich diagnostyka i leczenie.

Article

ResearchKit jest pakietem narzędzi, które mają wspierać deweloperów w tworzeniu aplikacji pomagających lekarzom w monitorowaniu pacjentów za pośrednictwem urządzeń wyposażonych w system operacyjny iOS.

W trakcie prezentacji koncern z Cupertino pokazał kilka przykładowych narzędzi zbudowanych w oparciu o ResearchKit. Znalazła się wśród nich aplikacja do analizowania astmy, raka piersi, choroby Parkinsona, schorzeń układu sercowo-naczyniowego, a także pozwalająca kontrolować stan zdrowia diabetyków.

Apple zaznacza, że ResearchKit jest platformą typu open source, dzięki czemu każdy deweloper będzie mógł wykorzystać ten zestaw do zbudowania narzędzia odpowiadającego na konkretne zapotrzebowanie specjalistów. W skali globalnej platforma zbudowana przez Apple ma pomagać badaczom w analizowaniu stanu zdrowia całej ludzkiej populacji i leczeniu chorób cywilizacyjnych. Koncern z Cupertino zaznacza też, że sam nie będzie miał dostępu do danych na temat pacjentów zbieranych przez konkretne oprogramowanie, a wszelkie wrażliwe informacje dotyczące schorzeń poszczególnych osób pozostaną odpowiednio zabezpieczone.

Według zapowiedzi Apple ResearchKit zostanie udostępniony powszechnie w kwietniu 2015 roku za pośrednictwem serwisu App Store.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Apple poprzez pakiet ResearchKit chce walczyć z najgroźniejszymi chorobami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl