SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Apple opóźnia powrót ludzi do biur. Powodem kolejna fala Covid-19

Koncern Apple podjął decyzję o opóźnieniu powrotu do biur swoich pracowników. Firma wyjaśnia, że przyczyną jej decyzji są obecne obserwacje związane z rozwojem Covid-19 i nadchodzącej kolejnej fali tej pandemii.

Article

W okresie największego rozwoju pandemii koronawirusa kluczowe firmy technologiczne podjęły decyzję o wprowadzeniu zdalnego modelu pracy, co eliminuje bezpośrednie kontakty pomiędzy pracownikami i ogranicza możliwość transmisji zachorowań.

Wśród tych koncernów znalazł się także Apple, który wezwał pracowników aby pozostali w domach i stamtąd zdalnie realizowali swoje obowiązki zawodowe.

W czerwcu br., w związku ze spadkiem zachorowań na Covid-19 Tim Cook, szef Apple podjął decyzję o powrocie pracowników do stacjonarnych biur firmy.

Czytaj także: Chiny odrzucają krytykę prezydenta USA w sprawie zamknięcia „Apple Daily”

Planowane rozwiązanie nie wzbudziło entuzjazmu części pracowników Apple. 80 osób zatrudnionych w firmie skierowało do kierownictwa list z apelem o ponowne rozważenie decyzji. Autorzy listu chcieli, zamiast odgórnego nakazu, większej elastyczności w podchodzeniu do możliwości zdalnej pracy i powierzenia decyzji w tych sprawach konkretnym zespołom tworzącym firmę, w zależności od bieżących potrzeb. Ich zdaniem masowy powrót pracowników do biur może też mieć negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Odłożony powrót

Pierwotnie Apple zakładał, że jego pracownicy powrócą do fizycznej pracy w biurach koncernu od września 2021 r. Teraz jednak, jak donosi Bloomberg na podstawie własnych źródeł, decyzja w tej sprawie została przesunięta.

Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami Apple chce przełożyć powrót pracowników do biur na późną jesień 2021 r. Decyzja jest spowodowana rosnącą liczbą zachorowań na nową odmianę koronawirusa (delta) i obawą o to, czy nie obejmie ona dużej liczby osób zatrudnionych przez Apple nie tylko w centrali w Cupertino, ale także w innych lokalizacjach koncernu na całym świecie.

Czytaj także: Po blokadzie śledzenia użytkowników w iOS reklamy ostro w dół. Rosną ceny w Androidzie

Apple nie odpowiedziało na razie na pytanie o to, jaki procent pracowników firmy jest obecnie zaszczepiony przeciwko Covid-19. Firma zamierza na bieżąco reagować na sytuacje związaną z dalszym rozwojem pandemii na świecie.

Dołącz do dyskusji: Apple opóźnia powrót ludzi do biur. Powodem kolejna fala Covid-19

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl