SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Apple udostępnia użytkownikom wszystkie posiadane dane na ich temat

Koncern Apple uruchomił specjalną platformę internetową, dzięki której użytkownicy mogą ściągnąć kopię wszystkich danych na swój temat zebranych przez aplikacje i usługi oferowane przez koncern. Serwis pozwala także na dezaktywację konta internauty w Apple i usunięcie informacji o nim.

Article

Platforma udostępniona przez Apple jest dostępna w formie osobnej strony internetowej https://privacy.apple.com. Aby uzyskać informacje na swój temat użytkownik urządzeń, aplikacji i usług serwisu musi podać swój unikalny kod.

Zestaw narzędzi oferowanych przez Apple pozwala użytkownikom na zarządzanie danymi zgromadzonymi na konkretnym koncie. Wśród udostępnionych przez Apple opcji jest m.in. zakładka Pobierz kopię danych, która pozwala na ściągnięcie przez użytkownika wszystkich informacji zgromadzonych na jego temat. Wśród tych danych jest m.in. aktywność związana z aplikacjami pobranymi z App Store, iTunes, Apple Music i innych serwisów działających w ekosystemie Apple, a także prywatne pliki zgromadzone wcześniej w rozmaitych usługach związanych z internetową platformą iCloud.

Apple zastrzega, że pobrane dane (ich przygotowanie może zając do 7 dni) nie będą obejmować zakupów dokonanych przez użytkownika i historii komunikacji reklamowej.

Koncern informuje, że korzystanie z udostępnionej platformy jest obecnie możliwe dla użytkowników z Unii Europejskiej oraz Islandii, Lichtensteinu, Norwegii i Szwajcarii, co jest bezpośrednio związane z wejściem w życie 25 maja br. dyrektywy RODO http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rodo-kogo-obowiazuje-jak-wprowadzic-przepisy definiującej w nowy sposób kwestię ochrony danych osobowych. Jednak według zapewnień Apple do końca br. opcja będzie dostępna dla użytkowników Apple na całym świecie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Apple udostępnia użytkownikom wszystkie posiadane dane na ich temat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl