SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Apple z rekordowymi wynikami. Znaczny wzrost przychodów, świetna sprzedaż Maców i iPadów

Apple nie cierpi z powodu pandemii koronawirusa. Firma ma za sobą rekordowy drugi kalendarzowy (i trzeci fiskalny) kwartał 2020 r. Przychody firmy wyniosły prawie 60 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 11 proc. w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku. Firma sprzedała trochę więcej iPhone’ów niż przed rokiem, ale hitami sprzedażowymi były Maki i iPady.

Tim Cook, szef koncernu AppleArticle

W zakończonym 27 czerwca 2020 r. III kwartale roku finansowego 2020, Apple zanotowało przychód w wysokości 59,69 miliarda dolarów. To o 11 proc. więcej niż rok wcześniej (53,81 mld USD).

Tymczasem rynkowi analitycy spodziewali się tutaj wyniku nawet o 7 miliardów dolarów gorszego.

>>> Szefowie Amazona, Apple, Facebooka i Google zeznawali przed Kongresem

Tim Cook, CEO Apple, podkreślił, że był to najlepszy jeśli chodzi o przychód III kwartał w historii firmy, co udało się osiągnąć m.in. dzięki dwucyfrowym wzrostom zarówno w segmencie produktów (46,52 mld USD), jak i usług (13,16 mld USD), a także dzięki temu, ze wpływy firmy zwiększyły się w każdym regionie świata.

"W tych niepewnych czasach osiągnięty przez nas wynik jest świadectwem ważnej roli jaką nasze produkty odgrywają w życiu naszych klientów, a także naszych nieustających innowacji." - stwierdził Cook.

Zysk netto koncernu z Cupertino wzrósł w ujęciu rocznym z 10,04 miliarda dolarów do 11,25 miliarda dolarów.

>>> Huawei wyprzedził Samsunga w sprzedaży smartfonów. „Niezwykła odporność w tych trudnych czasach”

Świetna sprzedaż Maców i iPadów

W przypadku każdej kategorii produktów Apple udało się wygenerować większe wpływy niż przed rokiem.

Przychód ze sprzedaży iPhone'ów wzrósł z 25,99 miliarda dolarów do 26,42 miliarda dolarów (1,66 proc.), iPadów - z 5,02 miliarda dolarów do 6,58 miliarda dolarów (o 31 proc.), komputerów Mac - z 5,82 miliarda dolarów do 7,08 miliarda dolarów (o 21 proc.), a wearables - z 5,53 miliarda dolarów do 6,45 miliarda dolarów (o 16 proc.).

Przychody z usług (obejmujące iCloud, Apple Music i inne płatne subskrypcje) były wyższe o 16 proc. niż przed rokiem i wyniosły 13,34 mld USD.

 

Apple przyznaje, że na skutek pandemii szybciej rośnie sprzedaż firmowych komputerów i tabletów, które są często wykorzystywane w zdalnej nauce i pracy, a wolniej smartfonów i smartwatchów, co z kolei wynika z konieczności zamknięcia wielu firmowych sklepów. Firma konsekwentnie nie podaje do publicznej wiadomości szczegółowych danych dotyczących poziomu sprzedaży swoich urządzeń.

Przychody Apple - źródło: Macstories.net

Zysk Apple - źródło: Macstories.net


Wzrost z przychodów rok do roku - źródło: Macstories.net

 

Podobnie jak wiele innych firm technologicznych i tak samo jak przy publikacji wyników finansowych za poprzedni kwartał, Apple nie przedstawiło prognozy na kolejne miesiące.

Publikując swoje wyniki kwartalne spółka zapowiedziała split akcji w stosunku 4:1. Akcje zostaną przydzielone 24 sierpnia, a handel podzielonymi akcjami rozpocznie się od 31 sierpnia.

W reakcji na kolejne dobre wyniki finansowe akcje firmy z Cupertino odnotowały 5-procentowy wzrost na nowojorskiej giełdzie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Apple z rekordowymi wynikami. Znaczny wzrost przychodów, świetna sprzedaż Maców i iPadów

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janus
Czy aby na pewno chodzi o Q3, bo Q3 2020 to jeszcze trwa :). Ogólnie lepszy wyniknie dziwi. Wystarczy zobaczyć jak iphony i maki sprzedają sie w Polsce gdzie gospodarczo rosniemy i ludzie zarabiaja coraz wiecej. Podwyzki plac sa juz norma i ludzie musza gdzies te pieniadze wydac. I kupuja coraz lepszy sprzet.
odpowiedź
User
Minetaur
Czy aby na pewno chodzi o Q3, bo Q3 2020 to jeszcze trwa . Ogólnie lepszy wyniknie dziwi. Wystarczy zobaczyć jak iphony i maki sprzedają sie w Polsce gdzie gospodarczo rosniemy i ludzie zarabiaja coraz wiecej. Podwyzki plac sa juz norma i ludzie musza gdzies te pieniadze wydac. I kupuja coraz lepszy sprzet.
I wszystko drozeje,coraz wiecej wprowadzaja podatkow. ALe przeciez podobno zarabiamy coraz wiecej . .
odpowiedź
User
Zenek
Czy aby na pewno chodzi o Q3, bo Q3 2020 to jeszcze trwa . Ogólnie lepszy wyniknie dziwi. Wystarczy zobaczyć jak iphony i maki sprzedają sie w Polsce gdzie gospodarczo rosniemy i ludzie zarabiaja coraz wiecej. Podwyzki plac sa juz norma i ludzie musza gdzies te pieniadze wydac. I kupuja coraz lepszy sprzet.
I wszystko drozeje,coraz wiecej wprowadzaja podatkow. ALe przeciez podobno zarabiamy coraz wiecej . .


Ale przecież podatki zmalały. A zarobki rosną szybciej niż jakieś tam groszowe różnice w supermarketach ze względu na pandemię. Nie ma co narzekać. Wystarczy spojrzeć czym dziś jeździmy i jak mieszkamy. A co było 10 lat temu. Różnice widać gołym okiem.
odpowiedź