SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Możliwa współpraca dwóch dużych serwisów streamingowych

Koncerny Apple i Paramount Global prowadziły rozmowy na temat współpracy ich serwisów streamingowych. Jak poinformował „The Wall Street Journal”, dotyczyły m.in. wprowadzenia sprzedaży pakietowej platform Apple TV+ i Paramount+. 
 

Article

W październiku odsetek rezygnacji z subskrypcji zarówno Apple TV+, jak i Paramount+ wyniósł 7 proc. Był wyższy niż średnia dla całej branży streamingowej, która wynosi 5,7 proc. Współpraca obu serwisów miałaby zmniejszyć liczbę odejść. Nowy pakiet kosztowałby mniej niż osobne subskrypcje obu serwisów. WSJ donosi, że rozmowy o współpracy są na wczesnym etapie i nie wiadomo czy zakończą się sukcesem.

Współpraca serwisów streamingowych

Choć Paramount+ działa m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i we Włoszech, to nie można wykupić jego subskrypcji w Polsce. Na naszym rynku jest dostępny serwis streamingowy SkyShowtime. Comcast i Paramount Global są jego współwłaścicielami. Można w nim znaleźć zakładkę Paramount+ obok DreamWorks, Nickelodeon, Paramount Pictures, Peacock, Showtime, Sky i Universal.

Subskrypcja SkyShowtime kosztuje 24,99 zł miesięcznie. Osoby, które zdecydowały się na nią w pierwszym miesiącu działania tego serwisu, płacą połowę ceny. Dostępna jest też też subskrypcja roczna za 198,99 zł. Apple TV+ można nabyć za 34,99 zł miesięcznie. Platforma jest też oferowana na trzy miesiące za darmo osobom, które zakupią sprzęt marki Apple.

W Polsce serwis streamingowy Canal+ online dąży do roli agregatora usług streamingowych. Za pośrednictwem tej platformy można wykupić na przykład HBO Max, który kosztuje taniej niż bezpośrednia subskrypcja. Abonenci platformy cyfrowej Canal+ mogą też uzyskać dostęp do Playera czy Viaplay. Konkurencyjna platforma Polsat Box oferuje na preferencyjnych warunkach dostęp do Disney+. 

Dołącz do dyskusji: Możliwa współpraca dwóch dużych serwisów streamingowych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AppleOne
Apple TV+ można nabyć za 34,99 zł miesięcznie.


Nikt nie kupuje samego AppleTV+, skoro za 39,99 zł można mieć AppleOne (w którego skład wchodzi i AppleTV+ i m.in. Apple Music z bezstratną jakością dźwięku.)
odpowiedź