SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Apple: zmalała sprzedaż iPhone'ów i iPadów, przychód i zysk w górę

52,9 mld USD przychodu i 11 mld USD zysku - to wyniki finansowe firmy Apple za ostatni kwartał, lepsze niż rok wcześniej. O 1 proc. spadła jednak sprzedaż iPhone'ów.

W zakończonym 1 kwietnia 2017 r. drugim kwartale roku finansowego 2017, Apple zanotowało przychód w wysokości 52,9 miliarda dolarów. To o 5 proc. więcej niż rok wcześniej (50,56 mld USD).

Tymczasem zysk netto koncernu z Cupertino zwiększył się w ujęciu rocznym z 10,52 miliarda dolarów do 11,03 miliarda dolarów.

Apple sprzedało w II kwartale 50,76 miliona telefonów iPhone (spadek o 1 proc. w ujęciu rocznym i o 35 proc. w ujęciu kwartalnym), 8,92 miliona tabletów iPad (spadek o 13 proc. r/r i o 32 proc. kw./kw.) oraz 4,2 miliona komputerów Mac (wzrost o 4 proc. r/r, spadek o 22 proc. kw./kw.).

- Widzimy zatrzymanie sprzedaży iPhone'a, co naszym zdaniem spowodowane jest zbyt wczesnymi i bardzo częstymi doniesieniami dotyczących przyszłych modeli iPhone’a - powiedział na konferencji prasowej Tim Cook, prezes Apple.

Firma nie ujawnia szczegółowych danych dotyczących sprzedaży zegarka Apple Watch. Podała jedynie, że rok do roku wzrosła ona dwukrotnie. Według Bena Bajarina z Cretive Strategies, Apple sprzedało około 3,2 mln Apple Watch w ostatnim kwartale.

Apple zakłada, że w trwającym obecnie kwartale zanotuje przychód w wysokości od 43,5 miliarda dolarów do 45,5 miliarda dolarów. 

Spółka podała, że przeznaczy dodatkowe 50 mld dolarów dla rzecz akcjonariuszy w formie wykupów akcji i dywidendy - łącznie wyda na to do marca 2019 roku kwotę 300 mld dolarów. Firma zapowiedziała też, że dywidenda zostanie podwyższona do 0,63 dolara na akcję.

Dołącz do dyskusji: Apple: zmalała sprzedaż iPhone'ów i iPadów, przychód i zysk w górę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl