SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Apple z rekordem przychodu i 10 mld USD zysku. Sprzedaż iPhone'ów w dół

53,8 mld USD przychodu i 10 mld USD zysku - to wyniki finansowe Apple za ostatni kwartał. Firma szczyci się rekordowymi wpływami. Zysk jednak zmalał, podobnie jak sprzedaż iPhone'ów.

Tim Cook, szef AppleArticle

W zakończonym 29 czerwca 2019 r. III kwartale roku finansowego 2019, Apple zanotowało przychód w wysokości 53,81 miliarda dolarów. To o 1 proc. więcej niż rok wcześniej (53,27 mld USD).

Jak podkreślił przy ogłaszaniu wyników CEO Apple Tim Cook, był to najlepszy jeśli chodzi o przychód czerwcowy kwartał w historii firmy, co udało się osiągnąć dzięki rekordowym wpływom z usług (11,46 mld USD), rosnącemu tempu wzrostu w segmencie urządzeń wearables oraz dobrym wynikom sprzedaży tabletów iPad i komputerów Mac.

Jednak zysk netto koncernu z Cupertino zmalał w ujęciu rocznym z 11,52 miliarda dolarów do 10,04 miliarda dolarów. Spadł też przychód ze sprzedaży iPhone'ów: o 12 proc., z 29,47 miliarda dolarów do 25,99 miliarda dolarów. Oznacza to, że po raz pierwszy od 2012 roku smartfony odpowiadały za mniej niż połowę całkowitego przychodu Apple w jednym kwartale.

Jednocześnie Tim Cook wskazał na pozytywny trend, jako że w poprzednim kwartale wpływy ze sprzedaży iPhone'ów zmalały jeszcze bardziej rok do roku - o 17 proc.

Spadek w segmencie smartfonów zrekompensowały wzrosty w pozostałych kategoriach urządzeń. W przypadku komputerów Mac sprzedaż wzrosła z 5,26 miliarda dolarów do 5,82 miliarda dolarów, tabletów iPad - z 4,63 miliarda dolarów do 5,02 miliarda dolarów, a produktów z kategorii wearables, dom i akcesoria - z 3,73 miliarda dolarów do 5,53 miliarda dolarów.

Przypomnijmy, że Apple od dwóch kwartałów nie podaje do publicznej wiadomości szczegółowych danych dotyczących poziomu sprzedaży swoich urządzeń.

Apple zakłada, że w trwającym obecnie kwartale zanotuje przychód w wysokości od 61 miliardów dolarów do 64 miliardów dolarów.

Dołącz do dyskusji: Apple z rekordem przychodu i 10 mld USD zysku. Sprzedaż iPhone'ów w dół

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mysl
Zysk spadł tylko o półtora miliarda USD... Baaanał!
odpowiedź
User
Analityk
Moim zdaniem ta firma może mieć kłopoty, ponieważ odszedł od nich Główny Konstruktor, dzięki któremu Apple osiągnęło taki sukces rynkowy. Poza tym jest taki konkurent jak Sony.
odpowiedź
User
Analityk
Moim zdaniem ta firma może mieć kłopoty, ponieważ odszedł od nich Główny Konstruktor, dzięki któremu Apple osiągnęło taki sukces rynkowy. Poza tym jest taki konkurent jak Sony.
odpowiedź