SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Apple z rekordem przychodu i 10 mld USD zysku. Sprzedaż iPhone'ów w dół

53,8 mld USD przychodu i 10 mld USD zysku - to wyniki finansowe Apple za ostatni kwartał. Firma szczyci się rekordowymi wpływami. Zysk jednak zmalał, podobnie jak sprzedaż iPhone'ów.

Tim Cook, szef Apple Article

W zakończonym 29 czerwca 2019 r. III kwartale roku finansowego 2019, Apple zanotowało przychód w wysokości 53,81 miliarda dolarów. To o 1 proc. więcej niż rok wcześniej (53,27 mld USD).

Jak podkreślił przy ogłaszaniu wyników CEO Apple Tim Cook, był to najlepszy jeśli chodzi o przychód czerwcowy kwartał w historii firmy, co udało się osiągnąć dzięki rekordowym wpływom z usług (11,46 mld USD), rosnącemu tempu wzrostu w segmencie urządzeń wearables oraz dobrym wynikom sprzedaży tabletów iPad i komputerów Mac.

Jednak zysk netto koncernu z Cupertino zmalał w ujęciu rocznym z 11,52 miliarda dolarów do 10,04 miliarda dolarów. Spadł też przychód ze sprzedaży iPhone'ów: o 12 proc., z 29,47 miliarda dolarów do 25,99 miliarda dolarów. Oznacza to, że po raz pierwszy od 2012 roku smartfony odpowiadały za mniej niż połowę całkowitego przychodu Apple w jednym kwartale.

Jednocześnie Tim Cook wskazał na pozytywny trend, jako że w poprzednim kwartale wpływy ze sprzedaży iPhone'ów zmalały jeszcze bardziej rok do roku - o 17 proc.

Spadek w segmencie smartfonów zrekompensowały wzrosty w pozostałych kategoriach urządzeń. W przypadku komputerów Mac sprzedaż wzrosła z 5,26 miliarda dolarów do 5,82 miliarda dolarów, tabletów iPad - z 4,63 miliarda dolarów do 5,02 miliarda dolarów, a produktów z kategorii wearables, dom i akcesoria - z 3,73 miliarda dolarów do 5,53 miliarda dolarów.

Przypomnijmy, że Apple od dwóch kwartałów nie podaje do publicznej wiadomości szczegółowych danych dotyczących poziomu sprzedaży swoich urządzeń.

Apple zakłada, że w trwającym obecnie kwartale zanotuje przychód w wysokości od 61 miliardów dolarów do 64 miliardów dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Apple z rekordem przychodu i 10 mld USD zysku. Sprzedaż iPhone'ów w dół

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mysl
Zysk spadł tylko o półtora miliarda USD... Baaanał!
1 0
odpowiedź
User
Analityk
Moim zdaniem ta firma może mieć kłopoty, ponieważ odszedł od nich Główny Konstruktor, dzięki któremu Apple osiągnęło taki sukces rynkowy. Poza tym jest taki konkurent jak Sony.
0 0
odpowiedź