SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Arkadiusz Pernal przejdzie z zarządu do rady nadzorczej Ten Square Games

Z końcem br. z funkcji wiceprezesa producenta gier mobilnych Ten Square Games odejdzie Arkadiusz Pernal, współzałożyciel i akcjonariusz spółki. Do zarządu firmy mają kandydować jej inni menedżerowie: Wojciech Gattner, Andrzej Ilczuk, Anna Idzikowska i Janusz Dziemidowicz.

Arkadiusz PernalArticle

Arkadiusz Pernal jest współzałożycielem i wiceprezesem Ten Square Games od początku działalności spółki w 2011 roku. Ma 1,01 mln akcji spółki stanowiących 11 proc. jej kapitału.

Pernal to drugi współzałożyciel Ten Square Games odchodzący z zarządu firmy. Wiosną br. z funkcji prezesa zrezygnował Maciej Popowicz, zastąpił go na tym stanowisku Maciej Zużałek. Popowicz ma dołączyć do rady nadzorczej spółki.

- Nasza rola w Ten Square Games zmienia się, zostajemy jednak na pokładzie. W codziennej pracy oddajemy pole ekipie profesjonalistów, którzy wspólnie z nami przez lata budowali TSG i będą dalej kontynuować naszą misję - skomentowali Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernal w komunikacie prasowym.

Menedżerowie Ten Square Games kandydatami do zarządu

Ten Square Games zapowiedziało, że do zarządu firmy będą kandydować jej wieloletni menedżerowie: szef strategii produktowej Wojciech Gattner, szef produkcji Andrzej Ilczuk, szefowa wzrostu i rozwoju biznesowego Anna Idzikowska i szef technologiczny Janusz Dziemidowicz.

- Cieszę się, że osoby, które pracują w TSG od lat i których kompetencje są bardzo wysoko oceniane, dołączą do zespołu zarządzającego i będą mogły jeszcze szerzej wykorzystać swoją wiedzę. To ważne też, że w kluczowych obszarach strategicznych będziemy nadal wspierani przez założycieli spółki - komentuje Maciej Zużałek,

- Zmiany, jakie zachodzą w Ten Square Games, są naturalnym efektem naszego rozwoju. Stworzyliśmy bardzo silny zespół, który ma wizję i chęć dalszego rozwoju spółki. Zbudowaliśmy unikatowe na międzynarodowym rynku gamingowym know-how w oparciu o konsekwentnie prowadzoną politykę przyciągania nowych talentów - dodaje.

Pod koniec lipca ze względu na swoją sytuację rodzinną z funkcji członka zarządu i dyrektora finansowego Ten Square Games zrezygnowała Magdalena Jurewicz, zastąpił ją Marcin Chruszczyński.

Na początku br. Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernal w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu za ok. 222 mln zł zbyli akcje stanowiące 13,31 proc. kapitału Ten Square Games. Sprzedali je po 230 zł za sztukę, natomiast obecnie kurs giełdowy spółki wynosi ok. 550 mln zł.

W pierwszej połowie br. Ten Square Games osiągnęło rekordowe w swojej historii 264,64 mln zł przychodów sprzedażowych i 60,96 mln zł zysku netto, wobec 95,18 mln zł wpływów i 23,41 mln zł zysku netto rok wcześniej. Hitowa gra „Fishing Clash” przyniosła spółce 242 mln zł wpływów przy 88 mln zł kosztów marketingowych, miesięcznie gra w nią prawie 7 mln użytkowników.

We wtorek na koniec sesji giełdowej za akcję Ten Square Games płacono 553 zł, co przekładało się na kapitalizację w wysokości 4 mld zł. Porozumienie akcjonariuszy spółki, do którego należą Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernal, ma walory stanowiące 52,01 proc. jej kapitału.

Dołącz do dyskusji: Arkadiusz Pernal przejdzie z zarządu do rady nadzorczej Ten Square Games

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl