SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Artur Andrus i Robert Kantereit odchodzą z Trójki, wybierają pracę w TVN24

Artur Andrus i Robert Kantereit zdecydowali się odejść z radiowej Trójki, po tym jak zarząd Polskiego Radia nie wyraził zgody na ich dalszą współpracę z TVN24. - Odchodzę z ogromnym żalem, wiąże się to z dużymi emocjami - komentuje Kantereit.

Article

Jak już informowaliśmy, dwa tygodnie temu zarząd Polskiego Radia nie wyraził zgody na dalszą współpracę dziennikarzy Trójki Artura Andrusa i Roberta Kantereita z TVN24. Andrus w TVN24 jest jednym z gospodarzy „Szkła kontaktowego”, a Kantereit prowadzi poranne pasmo „Wstajesz i wiesz” (wcześniej był jednym z gospodarzy „Dzień dobry TVN”).

Władze Polskiego Radia decyzję uzasadniły m.in. opinią rady programowej firmy sprzed kilku miesięcy, żeby nadawca w pierwszej kolejności współpracował z innymi mediami publicznymi. Wiceprzewodniczący rady Jan Ordyński sprzeciwił się takiemu wykorzystaniu tej opinii, uzasadniając, że dotyczy ona projektów instytucjonalnych, a nie współpracy dziennikarzy z innymi mediami. Wtedy prezes Polskiego Radia Jacek Sobala zapowiedział, że będzie domagał się „najdalej idących konsekwencji” wobec Ordyńskiego, jeśli ten nie wycofa wypowiedzi wprowadzającej w błąd co do decyzji nadawcy ws. Andrusa i Kantereita.

Artur Andrus w zeszłym tygodniu deklarował, że nie podjął jeszcze decyzji, czy rezygnuje z pracy w Polskim Radiu czy w TVN24, tłumaczył, że czeka na powrót z urlopu dyrektora Trójki Wiktora Świetlika. Po rozmowach z nim i prezesem Sobalą pod koniec zeszłego tygodnia zdecydował, że odchodzi z Trójki. Poprosił już o rozwiązanie jego umowy z Polskim Radiem za porozumieniem stron.

Podobną decyzję podjął Robert Kantereit. - Odchodzę z ogromnym żalem, wiąże się to z dużymi emocjami. Rozmawiałem z prezesem Polskiego Radia, szczegółów nie ujawnię, ale po tej rozmowie zdecydowałem się odejść - powiedział Kantereit portalowi Wirtualnemedia.pl.

Andrus dołączył do zespołu Trójki w 1994 roku. Współtworzył i prowadził głównie audycje o tematyce rozrywkowej, m.in. „Teraz śmieszniej”, „Powtórkę z rozrywki” i - w ostatnim czasie - „Akademię rozrywki”.

W „Szkle kontaktowym”, wieczornym programie satyrycznym TVN24, Artur Andrus jest jednym z prowadzących od startu produkcji w 2005 roku.

Robert Kantereit od września 2015 roku jest jednym z gospodarzy porannego pasma „Wstajesz i wiesz” w TVN24, a wcześniej przez pięć lat był współprowadzącym „Dzień dobry TVN”.

Z Trójką Kantereit był związany od 2004 roku, przede wszystkim prowadził popołudniową audycję „Zapraszamy do Trójki”. Przedtem przez dziewięć lat pracował w Radiu Gdańsk.

Andrus i Kantereit to kolejni z wieloletnich dziennikarzy Trójki, którzy pożegnali się z tą stacją w ciągu ostatnich dwóch lat. Wiosną ub.r. zwolniony został Jerzy Sosnowski (we wrześniu br. wygrał proces sądowy dotyczący tego zwolnienia), w połowie ub.r. Marcin Zaborski przeszedł do RMF FM, a jesienią ub.r. - Michał Nogaś do „Gazety Wyborczej”, a Tomasz Ławnicki do naTemat.pl. Zwolnieni dyscyplinarnie pod koniec ub.r. Paweł Sołtys i Wojciech Dorosz w br. zostali przywróceni do pracy (Sołtys w międzyczasie dołączył do zespołu Bonnier Business Polska), natomiast Damian Kwiek dołączył do redakcji Chip.pl.

W piątek na końcu audycji „Powtórka z rozrywki” Artur Andrus pożegnał się ze słuchaczami Trójki. Podziękował za 23 lata obecności w rozgłośni. Powiedział „Do usłyszenia”, zaznaczając, że nie wiem, kiedy to nastąpi.

Według danych Radio Track od czerwca do sierpnia br. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 6,7 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Artur Andrus i Robert Kantereit odchodzą z Trójki, wybierają pracę w TVN24

175 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
robsss
Albo rybka albo pipka - jak mawiał Sofronow
odpowiedź
User
Mon
I dobrze. Już nie będzie musiał pisać cenzurowanych tekstów w PiSowskiej Trójce.
odpowiedź
User
mad
Uuuuu . A kto mu będzie płyty wydawał? I kto mu da promocję za darmo??? Radio wydawało płytę, robiło promocję a artyści zarabiali. Taki folwark :-))))
odpowiedź
User
mad
Uuuuu . A kto mu będzie płyty wydawał? I kto mu da promocję za darmo??? Radio wydawało płytę, robiło promocję a artyści zarabiali. Taki folwark :-))))
odpowiedź
User
Ares
Trójki już nie ma
odpowiedź
User
fred
Brawo! Nareszcie trochę spokoju w Trójce. Niech zabierze Manna, Michniewicz i kilku innych zgranych
odpowiedź
User
fred
Świetna wiadomość ! Niech zabierze też Manna, Michniewicz i inne cierpiące gwiazdki
odpowiedź
User
Kultura
Uuuuu . A kto mu będzie płyty wydawał? I kto mu da promocję za darmo??? Radio wydawało płytę, robiło promocję a artyści zarabiali. Taki folwark )))


Wydawcą jego płyt jest Mystic. Co do kolejnych punktów racja.
45 94
odpowiedź
User
pieszczony głosem
Wspaniała wiadomość! Bardzo się cieszę, że Polskie Radio "przewietrzyło" się z Artura Andrusa. To jest kolejny krok do ukonserwatywnienia Trójki, co mnie bardzo cieszy. Jeszcze niech odejdą Robert Kantereit, Marek Niedźwiecki, Wojciech Mann i paru innych, a na ich miejsce sprowadzi się bardziej konserwatywnych dziennikarzy i może będę mógł częściej posłuchać Trójki. Bo na razie poza kilkoma audycjami niewiele jest tam tego, na czym można ucho zawiesić.

Artur Andrus bardziej pasuje do TVN24 i niech tam zostanie. Po ludzku życzę mu powodzenia w tym TVN24 i niech tam przemawia do swojego targetu.
odpowiedź
User
Kultura
Uuuuu . A kto mu będzie płyty wydawał? I kto mu da promocję za darmo??? Radio wydawało płytę, robiło promocję a artyści zarabiali. Taki folwark )))


Wydawcą jego płyt jest Mystic. Co do reszty zgoda :)
26 63
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing