SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Artur Borowiński za Piotra Śliwickiego prezesem Ergo Hestia

Piotr Maria Śliwicki, prezes Ergo Hestii pozostanie na swoim stanowisku do końca bieżącego roku. Z początkiem stycznia 2023 roku obowiązki prezesa przejmie Artur Borowiński.

Piotr Maria ŚliwickiArticle

Piotr Maria Śliwicki jest związany z Ergo Hestią od początku działalności spółki. Nieprzerwanie pełni funkcję prezesa zarządów Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia SA i Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia SA. Firmą kieruje od ponad 31 lat.

Piotr Maria Śliwicki odchodzi po 31 latach

- Po ponad 31 latach intensywnej pracy w zarządzie Ergo Hestii podjąłem osobistą decyzję o zakończeniu kariery w spółce. Planowałem ją od dłuższego czasu. Chciałem jednak doprowadzić do końca proces rozszerzenia zarządu, a także mieć wpływ na wybór nowego prezesa zarządu – mówi Piotr Maria Śliwicki. – Hestia, którą zostawiam w rękach Artura Borowińskiego ma stabilną pozycję na rynku zarówno pod względem portfela, pośredników jak i samej kadry. Szczególną wartością jest nie tylko stabilność struktury zarządzania, ale przede wszystkim oparcie jej na wychowankach Hestii. Artur wielokrotnie udowodnił swoje kompetencje i mam zaufanie do jakości jego zarządzania. Cieszę się, że mogę pożegnać się z firmą, kiedy jest ona w najlepszej możliwej kondycji. Odchodzę w roku, w którym wypłaciliśmy rekordową dywidendę i możemy pochwalić się najlepszymi w historii wynikami finansowymi.

Artur Borowiński do 30 września br. prezesem zarządu obydwu spółek Compensy oraz członkiem Rad Nadzorczych kilku firm ubezpieczeniowych i TFI należących do Vienna Insurance Group w Polsce i krajach bałtyckich. Zanim został mianowany prezesem Compensy w 2014 roku, pełnił już kilka odpowiedzialnych stanowisk na poziomie zarządu w spółkach ubezpieczeniowych należących do Vienna Insurance Group w Rumunii i Polsce z szerokim zakresem obowiązków zarówno w ubezpieczeniach majątkowych jak i na życie. Przygodę z ubezpieczeniami rozpoczął w Grupie VIG w 2000 roku i angażując się w wiele projektów awansował wewnętrznie dochodząc do obecnie zajmowanych funkcji.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Dołącz do dyskusji: Artur Borowiński za Piotra Śliwickiego prezesem Ergo Hestia

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hestia bestia
Ojcowie założyciele Hestii Kura & Nikoś
odpowiedź
User
Małgorzata
długo był tym prezesem
odpowiedź
User
Jorge
Hestia to była kiedyś firma Kury i Nikosia trójmiejskich ,,chłopaków z miasta". Polecam swoją drogą serdecznie książkę wdowy po Nikosiu ,,Nikodem Skotarczak Nikoś Ruletka życia" niedawno miała swoją premierę miesiąc temu, o hestii też trochę jest, dużo o Kurze (przyjaciel, wspólnik i prawa ręka Nikosia a nawet chrzestny jednego z dzieci Edyty i Nikodema) i kilka słów o p. prezesie oraz Makulskiej co była w zarządzie Hestii też.
odpowiedź