SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Artur Dmochowski zrezygnował ze stanowiska prezesa PAP

Zawieszony prezes Polskiej Agencji Prasowej, Artur Dmochowski, w czwartek sam zrezygnował ze stanowiska - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jako powód podał rozbieżność stanowisk z radą nadzorczą m.in. w kwestii rozwoju PAP.

Artur Dmochowski Article

Dmochowski został zawieszony w pełnieniu funkcji na początku bieżącego tygodnia. Był zaskoczony, nie widział uzasadnienie dla odwołania go. - Polska Agencja Prasowa jest w stabilnej sytuacji pod każdym względem, przede wszystkim finansowym, Wyniki finansowe są najlepsze od kilku lat. Dodatkowo realizowane są reformy i działania rozwojowe - powiedział nam.

Dzisiaj Rada Mediów Narodowych miała wysłuchać jego stanowiska. Tymczasem - jak się dowiedzieliśmy - Artur Dmochowski przekazał Krzysztofowi Czabańskiemu, szefowi RMN, pisemną rezygnację ze stanowiska. Jako powód podał „rozbieżność zdań z radą nadzorczą” w kwestii wizji jej rozwoju i finansowania.

Dmochowski potwierdził nam, że zrezygnował z funkcji prezesa PAP. Pożegnał się już z pracownikami firmy.

Rada Mediów przyjęła jego rezygnację, a następnie wysłuchała dwoje kandydatów na prezesa i wiceprezesa PAP: Jolantę Hajdasz i Hannę Myjak.

Jeszcze w czwartek RMN może zadecydować o tym, kto będzie przewodniczył PAP przez kolejne 4 lata (tyle trwa kadencja prezesa).

Dmochowski kierował PAP przez półtora roku

Artur Dmochowski został prezesem PAP w maju ub.r. Wygrał konkurs na to stanowisko, a w październiku ub.r. zostało to potwierdzone przez Radę Mediów Narodowych (działającą od lipca ub.r.) . Rada mianowała go wtedy na czteroletnią kadencję i zdecydowała, że zarząd PAP będzie jednoosobowy.

Artur Dmochowski jest dziennikarzem, publicystą, historykiem i dyplomatą. W latach 80. współtworzył Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS), działał w podziemnym ruchu wydawniczym. Założył i był redaktorem naczelnym pism „Od Nowa” i „Czas Solidarności”. Po 1989 r. był redaktorem i publicystą m.in. w nowojorskim „Nowym Dzienniku”, Telewizji Polskiej i „Gazecie Polskiej”. Współtworzył kanał TVP Historia. Od 2015 roku do kwietnia ub.r. był rzecznikiem prasowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Artur Dmochowski zrezygnował ze stanowiska prezesa PAP

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
orto
Gdzie kolejny stołek dla tego wybitnego speca?
23 1
odpowiedź
User
Max
Szkoda. PAP stanął na nogi i działa coraz lepiej.
2 15
odpowiedź
User
Jerrry69
Za poprzedniej ekipy na Brackiej była bieda i zastój. Dmochowski zaczął to zmieniać, ale czasu mu nie dali. Ciekawe co zrobią kolejni.
2 11
odpowiedź
User
Jerz
Dmochowski dla PAP zrobił wiele: Zakupił crossovera białą Toyotę CHR.
8 1
odpowiedź
User
Huol
Pisowska Agencja Propagandowa to dziwne miejsce. Nawet PiSowscy funkcjonariusze tam nie wytrzymują.
9 0
odpowiedź
User
rozsadek
towarzysz był zbyt mało gorliwy w propagandzie, następny towarzysz pisu to nadrobi... i pomniki będą :)
4 1
odpowiedź
User
mój nick
papownia była za mało narodowa i niepokorna
2 1
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing