SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Artur Kurcweil wiceprezesem zarządu PKO BP. Będzie nadzorował obszar technologii

Rada nadzorcza PKO BP powołała Artura Kurcweila na stanowisko wiceprezesa zarządu banku. Będzie on nadzorował obszar technologii w banku – poinformował bank we wtorkowym komunikacie.

Artur Kurcweil, fot. materiały prasowe Article

Decyzja obowiązuje od 14 września – poinformował PKO BP we wtorkowym komunikacie.

Jak napisano w informacji PKO BP, Artur Kurcweil posiada ponad 20-letnie doświadczenie menadżerskie w obszarze IT. W latach 2011-2021 pracował w Grupie PZU, od 2019 roku pełniąc rolę dyrektora zarządzającego do spraw digitalizacji. Odpowiadał za transformację cyfrową usług Grupy, projekty informatyczne, zapewnienie ciągłości działania i wdrożenia z zakresu cyberbezpieczeństwa. Pełnił również funkcję dyrektora nadzorującego Laboratorium Innowacji, podmiotu zajmującego się współpracą z międzynarodowymi startupami, testowaniem i wdrażaniem innowacji w ramach Grupy PZU.

Przed 2011 rokiem przez ponad 5 lat Kurcweil pracował w IBM oraz 8 lat grupie Siemens. Dzięki 3-letniej pracy w centrali Siemensa w Monachium zdobył międzynarodowe doświadczenie projektowe i wiedzę z zakresu consultingu oraz zarządzania międzynarodowym IT – wskazano w komunikacie PKO BP.

Według informacji PKO BP, Artur Kurcweil jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie ukończył studia z zakresu zarządzania cyberbezpieczeństwem, oraz Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie, którą ukończył z tytułem licencjata informatyki i ekonometrii oraz tytułem magistra ekonomii.

Dołącz do dyskusji: Artur Kurcweil wiceprezesem zarządu PKO BP. Będzie nadzorował obszar technologii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl