SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Organizator Cannes Lions ze stratą

Firma Ascential, organizator festiwalu reklamowego Cannes Lions odnotowała w pierwszej połowie br. 100 mln dolarów straty. Spowodowane to było m.in. odwołaniem z powodu pandemii koronawirusa tegorocznej edycji festiwalu.

Firma Ascential, będąca właścicielem festiwalu Cannes Lions zgłosiła stratę przed opodatkowaniem w wysokości 78 milionów funtów (100 milionów dolarów) w pierwszej połowie roku i ostrzegła, że ​​nie liczy na „natychmiastowe ożywienie”.

Całkowite przychody spadły o 39 proc., a przychody w dziale marketingu, w tym z Cannes Lions, spadły o 74 proc. w pierwszej połowie br. w porównaniu do tego samego okresu 2019 roku. Prognozy dotyczące podobnych wydarzeń w najbliższym czasie wydają się co najmniej niepewne.

Dyrektor generalny Ascential, Duncan Painter, powiedział The Times: - Płynny charakter światowej pandemii i zarządzanie nią uniemożliwia precyzyjne określenie krótkoterminowych perspektyw. Jesteśmy gotowi do prowadzenia naszych wiodących na rynku wydarzeń, gdy zniesione zostaną  ograniczenia dotyczące spotkań twarzą w twarz.

Tegoroczna edycja festiwalu Cannes Lions miała odbyć się jak zawsze w czerwcu (w dniach 22-26). Niedługo po ogłoszeniu stanu pandemii i wprowadzeniu przez wiele krajów licznych ograniczeń, w tym zakazu organizowania imprez masowych organizatorzy festiwalu zdecydowali, że impreza zostanie przeniesiona na jesień br.

Kilkanaście dni póżniej organizatorzy poinformowali , że rezygnują z jego tegorocznej edycji, a impreza odbędzie się za rok, w dniach 21-25 czerwca 2021 roku. Philip Thomas, przewodniczący Cannes Lions, powiedział, że „trudna decyzja” została podjęta po dogłębnych konsultacjach z partnerami i klientami wydarzenia i „odzwierciedla bezprecedensowe wyzwania społeczne, zdrowotne i ekonomiczne, przed którymi stoi obecnie świat.

Jednym z czynników, który się do tego przyczynił były informacje napływające z branży reklamowej - wiele firm w ramach szukania oszczędności miało zrezygnować z udziału w branżowych eventach i festiwalach.

Dołącz do dyskusji: Organizator Cannes Lions ze stratą

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl