SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Asseco Poland zbuduje w Warszawie siedzibę za ok. 200 mln zł

Grupa Informatyczna Asseco Poland zbuduje na warszawskim Wilanowie siedzibę, poinformował prezes Adam Góral w poniedziałek. Koszt projektu to ok. 200 mln zł, ale jego realizacja ma, na poziomie operacyjnym, przynieść firmie 166 mln zł oszczędności.

Asseco Poland zbuduje w Warszawie siedzibę za ok. 200 mln zł

"Firma zdecydowała się na budowę własnego budynku dla wszystkich swoich zespołów w Warszawie" - powiedział Góral dziennikarzom. Dodał, że już w lipcu spółka może wybrać wykonawcę i rozpocząć projekt.

Koszt projektu jest szacowany na ok. 200 mln zł. Spółka liczy jednak, że - tak jak w przypadku swojego rzeszowskiego projektu - otrzyma dofinansowanie z funduszy unijnych. Poza tym projekt ma być finansowany ze środków własnych, ewentualnie kredytu.

Asseco Poland ocenia, że oszczędności osiągnięte dzięki temu projektowi w ciągu 10 lat wyniosą ok. 166 mln zł (na poziomie EBIT). Mają one polegać na obniżeniu kosztów w stosunku do stanu obecnego.

Asseco Poland miało 373,37 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 321,58 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 3050,25 mln zł wobec 2786,58 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Asseco Poland zbuduje w Warszawie siedzibę za ok. 200 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl