SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Asseco Poland znacznie zwiększy swoją wartość dzięki zakupowi Formula Systems

Asseco Poland ma umowę w sprawie przejęcia pakietu większościowe izraelskiej spółki informatycznej Formula Systems notowanej na Nasdaq, poinformowali w piątek prezes Adam Góral i prezes przejmowanej spółki Guy Bernstein. Wartość transakcji ma nie przekroczyć 145,3 mln USD.

Asseco Poland znacznie zwiększy swoją wartość dzięki zakupowi Formula Systems

"Ta transakcja skokowo zwiększy wartość Asseco" - powiedział Góral. Asseco Poland już od dłuższego czasu informowało, że pracuje nad przejęciem spółki z Nasdaq. Firma ta miała być obecna na rynku amerykańskim i dysponować produktami, które uzupełniają się z portfolio Asseco. Do zapowiedzenie transakcji miało dojść już w ostatni poniedziałek, ale zostało to opóźnienie w związku z koniecznością wyjaśnienia ostatnich - technicznych - detali transakcji.

Asseco kupi 49,16% akcji Formula Systems od funduszu Emblaze i dodatkowo od 1% akcji od osoby z kierownictwa przejmowanej spółki.

Góral powiedział wcześniej, że dzięki akwizycji grupa Asseco wejdzie na rynek amerykański, może też dzięki nowemu członkowi grupy, liczyć na zaistnienie na rynku rosyjskim.

Spółki z grupy Asseco przeprowadziły w ostatnim czasie szereg mniejszych akwizycji, przy czym najbardziej aktywne były na Bałkanach (Asseco South Eastern Europe) oraz Hiszpanii. Góral informował, że spółka z Nasdaq ma własny plan akwizycyjny i dodał, że on sam ocenia go pozytywnie. Natomiast samo Asseco również może kontynuować strategię mniejszych przejęć, dzięki którym będzie wchodzić na nowe rynki europejskie.

Spółka Formula Systems powstała w 1985 roku. Jest spółką holdingową, która posiada udziały w trzech spółkach informatycznych (Matrix IT Ltd., Magic Software Enterprises Ltd., Sapiens International Corporation N.V.), specjalizujących się w produkcji i dostarczaniu rozwiązań informatycznych. Spółki z grupy Formula Systems prowadzą działalność na terenie: Izraela, USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Japonii, Niemiec, Holandii, Francji, Węgier, Indii oraz innych 50 krajów.

Łączne zatrudnienie w grupie Formula Systems wynosi około 5.200 osób. W 2009 roku grupa wypracowała 469,4 mln USD przychodów ze sprzedaży, natomiast zysk operacyjny oraz netto wyniósł odpowiednio 37,3 mln USD i 19,1 mln USD. Akcje Formula Systems są notowane na Tel Aviv Stock Exchange ("TASE") oraz NASDAQ Global Markets.

W I poł. 2010 roku Asseco Poland miało 205,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 176,45 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 1452,36 mln zł wobec 1417,35 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Asseco Poland znacznie zwiększy swoją wartość dzięki zakupowi Formula Systems

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl