SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aster liczy na 180 mln zł przychodów z segmentu biznesowego do 2015 r.

Przychody spółki Aster w segmencie usług telekomunikacyjnych dla biznesu mają wynieść 6 mln zł w tym i 180 mln zł w 2015 r., wynika z komunikatu spółki. W realizacji tego planu ma pomóc akwizycja Mediatel 4B (należącego do notowanej grupy Mediatel) za 15 mln zł.

Aster liczy na 180 mln zł przychodów z segmentu biznesowego do 2015 r.

"Dzięki zrealizowanej akwizycji, przychody Aster Biznes, departamentu zajmującego się klientami biznesowymi w Aster, wzrosną w stosunku do zakładanego planu z początku br. i wyniosą 6 mln złotych. Do 2015 r. departament usług dla biznesu zamierza osiągnąć przychody na poziomie 180 mln złotych" - czytamy w komunikacie. Z informacji ISB wynika, że plan zakłada osiągnięcie w 2011 r. 25 mln zł przychodów a w 2012 r. - 50 mln zł przychodów.

Spółka Mediatel 4B zajmuje się świadczeniem usług głosowych, dostępu do Internetu, transmisji danych, kolokacji oraz szeregu usług dodanych (efax, telekonferencje) dla klientów instytucjonalnych na terenie całego kraju. Spółka należy do notowanej na GPW grupy kapitałowej Mediatel.

Obecnie Aster Biznes świadczy usługi na rynku warszawskim, krakowskim i zielonogórskim w oparciu o infrastrukturę zbudowaną z 48 tys. km włókien światłowodowych i 1500 km kabli koncentrycznych.

"Przejęcie Mediatel 4B pozwoli na ekspansję oferty usług dla biznesu na terenie całego kraju, wykorzystując na zasadzie outsourcingu zasoby infrastrukturalne grupy kapitałowej Mediatel oraz jej kompetencje i doświadczenie w zakresie świadczenia usług telekomunikacyjnych. Tym samym klienci Aster Biznes uzyskają dostęp do pełnego portfolio produktów głosowych, internetowych oraz szeregu usług dodanych, takich jak efax czy telekonferencje" - czytamy dalej.

Wcześniej Mediatel poinformował, że łączna cena transakcji wynosi 15 mln zł przy założeniu, że zadłużenie netto Mediatel 4B wynosi zero zł oraz brak jest zobowiązań (należności) i wierzytelności w stosunku do podmiotów wchodzących w skład grupy kapitałowej sprzedającego w dniu przejścia własności udziałów na kupującego.

Mediatel (grupa) miał 4,87 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 2,50 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 25,36 mln zł wobec 55,34 mln zł rok wcześniej.

Aster podał, że obecnie przychody Aster Biznes pochodzą ze sprzedaży takich produktów telekomunikacyjnych jak: dostęp do Internetu - 65%, telefonia stacjonarna - 20%, telefonia komórkowa i usługi mobilne - 4% oraz telewizja i dodatkowe usługi - 11%. Akwizycja pozwoli na zwiększenie przychodów z usług głosowych dostępu do Internetu oraz transmisji danych.

W lipcu tego roku, Aster planuje wprowadzić nową usługę wideokonferencji dedykowaną szczególnie dla mobilnych pracowników sektora małych, średnich i dużych firm, które zmienią sposób myślenia o wideokonferencjach z użyciem komputerów osobistych pracujących w sieci Internet i IP. Usługa będzie bazować na obrazie i dźwięku jakości HD. Dodatkowo trwają pracę nad przygotowaniem oferty wprowadzającej usługę backup'u internetowego oraz wynajmu wirtualnych serwerów. Wprowadzenie oferty planowane jest pod koniec III kwartału br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aster liczy na 180 mln zł przychodów z segmentu biznesowego do 2015 r.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fuks
liczyć, to sobie zawsze mogą :)
odpowiedź