SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Producent „Familiady” i „Va banque” ze spadkiem wpływów i stratą, News24 na zlecenie inwestora

W drugim kwartale br. spółka Astro, producent teleturniejów „Familiada” i „Va banque” nadawca E-Sport TV, zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 8,6 proc. do 770,3 tys. zł i 154,2 tys. zł straty netto. Natomiast w całym półroczu wpływy i rentowność firmy poszły w górę. Spółka podała, że prace nad kanałem News24 prowadzi na zlecenie zewnętrznego inwestora.

Ryszard Krajewski, prezes AstroArticle

Przychody Astro w drugim kwartale br. zmalały rok do roku z 842,5 do 770,3 tys. zł, natomiast koszty sprzedanych produktów, towarów i materiałów poszły w górę z 464,3 do 662,1 tys. zł.

W konsekwencji wynik operacyjny zmalał ze 162,3 tys. zł zysku do 64,4 tys. zł straty, a wynik netto - z 56 tys. zł zysku do 154,2 tys. zł straty.

Astro od lat produkuje dla Telewizji Polskiej „Familiadę”, a w marcu podpisała umowę dotyczącą produkcji emitowanego od stycznia br. „Va banque”. Wskutek epidemii realizację nowych odcinków obu programów wstrzymano w połowie marca. Prace na planie „Familiady” wznowiono w maju. Odcinki „Va banque” przestano emitować w kwietniu, nowe pojawią się jesienią br.

News24 na zlecenie inwestora zagranicznego

Astro od kilku lat nadaje kanał E-Sport TV. - Nawiązano współpracę z Hussar Cup, dzięki czemu na kanale E-Sport TV pojawiają się transmisje z polskich i międzynarodowych turniejów e-sportowych - podano w sprawozdaniu firmy z zeszłego półrocza.

W całym półroczu, dzięki wynikom z pierwszego kwartału, przychody firmy poszły w górę rok do roku z 1,73 do 2,21 mln zł, zysk operacyjny - z 241,1 do 281,2 tys. zł, a wynik netto - z 35,2 tys. zł straty do 77,8 tys. zł zysku.

W marcu Astro podało, że będzie pracować przy tworzeniu nowej stacji informacyjnej News24. W lipcu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zmieniła nazwę koncesji Next Dokument HD na News24.

W sprawozdaniu firma zaznaczyła, że prace nad News24 prowadzi na zlecenie inwestora zewnętrznego. Na szkolenia dla dziennikarzy, operatorów i montażystów mających pracować w nowej stacji przyjęto 50 osób. - Dodatkowo w budynku studia będącego własnością spółki przygotowana została przestrzeń dla infrastruktury zaplanowanej do wykorzystywania na potrzeby kanału News24 - podało Astro.

W zeszły piątek kurs firmy na bocznym rynku warszawskiej giełdy wynosił 0,655 zł, co daje kapitalizację wynoszącą 24,31 mln zł. Głównymi akcjonariuszami spółki są firma RK Productions (ma 57,21 proc. akcji) i jej właściciel, a także prezes Astro, Ryszard Krajewski (18,05 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Producent „Familiady” i „Va banque” ze spadkiem wpływów i stratą, News24 na zlecenie inwestora

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DrVictór
No, no... "na zlecenie inwestora zagranicznego?" Niech zgadnę, w Czechach we współpracy z Primą nadaje CNN Prima News, to i Turner może stworzy u nas polską afiliację CNN. :)
odpowiedź
User
DrVictór
(przepraszam z góry za komentarz w komentarzu)

...albo może RTL? Dawno nie było aż takiej fuzji polskiego nadawcy z zagranicznym, to czuję że coś jest na rzeczy...
odpowiedź
User
Swój
No, no... "na zlecenie inwestora zagranicznego?" Niech zgadnę, w Czechach we współpracy z Primą nadaje CNN Prima News, to i Turner może stworzy u nas polską afiliację CNN.


Proszę czytać ze zrozumieniem!!! W tekście jest zewnętrznego a nie zagranicznego!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedź