SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

AT&T przeznaczy 67 mld dolarów na przejęcie DirecTV

Operator telekomunikacyjny AT&T przygotowuje się do przejęcia DirecTV, największego amerykańskiego operatora płatnej telewizji satelitarnej.

Article

Na ten cel AT&T ma przeznaczyć łącznie 67 mld dol., a więc o 17 mld więcej niż spodziewali się analitycy. W wyniku fuzji udziałowcom DirecTV wypłacone zostanie po 95 dolarów za pojedynczy walor spółki. Przy czym 28,5 dol. w gotówce, a 66,5 dol. w walorach AT&T.

Sama spółka jest wyceniana na 48,5 mld dolarów. AT&T zdecydowało się jedna przejąć również jej długi, co da łączną kwotę 67,1 mld dol. W ten sposób powstały koncern w ciągu trzech najbliższych lat ma przynieść 1,6 mld dol. oszczędności. Co więcej, będzie on stanowił przeciwwagę dla konkurencyjnej spółki Comcast, która właśnie finalizuje przejęcie innego operatora telewizji statelitarnej - Time Warner Cable.

Przejęcie DirecTV przez AT&T ma na celu zwiększenie liczby abonentów oraz pakietu oferowanych im usług. Dotąd amerykański operator telekomunikacyjny rozwijał własną usługę telewizyjną o nazwie U-Verse, która zgromadziła 5,7 mln klientów. Jej dalszy rozwój był jednak mocno utrudniony z przyczyn technicznych. Dla porównania z usług DirecTV korzysta aktualnie 38 mln abonentów z USA oraz Ameryki Południowej.

AT&T chce zaoferować swoim klientom pakiety usług internetowych oraz telewizyjnych, ale również pojedyncze usługi. Oferta będzie konstruowana w ten sposób, aby zapewnić użytkownikowi dostęp do opłacanych serwisów z dowolnego miejsca oraz urządzenia: smartfona tabletu, wyświetlacza samochodowego, a nawet pokładowych ekranów w samolotach.

Jednocześnie operator będzie stale rywalizował na polu usług dostępu do internetu. Po sfinalizowaniu transakcji chce bowiem zwiększyć tutaj liczbę abonentów o 15 mln, skupiając się głównie na regionach wiejskich.

Dołącz do dyskusji: AT&T przeznaczy 67 mld dolarów na przejęcie DirecTV

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mikołaj
Odmowa publikacji
odpowiedź