SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Atak wirusa: To mógł być akt terroru

FBI i amerykańska firma komputerowa Microsoft podejrzewają, że wirus komputerowy "Sobig", może być atakiem terrorystycznym

FBI i amerykańska firma komputerowa Microsoft podejrzewają, że wirus komputerowy "Sobig", który na całym świecie atakuje od wtorku miliony użytkowników systemu operacyjnego Windows, może być atakiem terrorystycznym - donosi amerykańska prasa. (więcej poniżej)
Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

       

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

Dzienniki "World Tribune" i "Daily News" powołują się na nieopublikowany jeszcze raport ze wspólnego śledztwa FBI i Microsoftu. Z publikacji nie wynika jednak kto miałby być autorem ataku.

Atak wymierzony bezpośrednio w Microsoft, amerykańskiego potentata komputerowego, zdezorganizował pracę wielu firm i prywatnych użytkowników na całym świecie. Firma zapewnia, że wirus jeszcze dzisiaj zostanie opanowany.

"Sobig" rozprzestrzenia się za pośrednictwem poczty elektronicznej zainfekowanego komputera. Pod adresy znalezione w jego systemie są wysyłane dziesiątki tysięcy informacji, co prowadzi do przeciążenia poczty, która przestaje działać. Wirus nie prowadzi do zawieszenia pracy komputera, poważnie spowalnia natomiast wszystkie operacje.

Raport ze wspólnego śledztwa Microsoftu i FBI zostanie opublikowany w przyszlym tygodniu.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Atak wirusa: To mógł być akt terroru

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl