SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ATM Grupa: kontrola skarbówki przekształcona w postępowanie podatkowe, chodzi o 7,5 mln zł

Firma produkcyjna ATM Grupa poinformowała, że Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy zakończoną właśnie kontrolę celno-skarbową wobec spółki przekształcił w postępowanie podatkowe. Skarbówka uważa, że firma zaniżyła przychody z 2014 roku, więc powinna zapłacić zaległy podatek z odsetkami wynoszący 7,55 mln zł.

fot. Shutterstock.comArticle

Na początku maja ATM Grupa podała, że otrzymała wyniki kontroli celno-skarbowej prowadzonej wobec niej od połowy sierpnia ub.r. przez naczelnika Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Skontrolowano dochody osiągnięte przez firmę w 2013 i 2014 roku.

W przypadku dokumentów z 2013 roku nie stwierdzono nieprawidłowości, natomiast przy tych z 2014 roku skarbówka oceniła, że firma zaniżyła przychody o 29,99 mln zł przy okazji połączenia w listopadzie 2014 roku ze swoją spółką zależną ATM Profilm. ATM Grupa wchłonęła ją, przenosząc na siebie cały jej majątek.

- W ocenie kontrolujących połączenie zostało przeprowadzone bez uzasadnionych przyczyn ekonomicznych, o których mowa w art. 10 ust. 4 Ustawy o CIT. Zgodnie z oceną kontrolujących, Emitent (czyli ATM Grupa - przyp.) powinien wykazać podstawę opodatkowania w kwocie 30,67 mln zamiast 0,77 mln zł, co oznaczałoby konieczność dopłaty podatku w kwocie 5,68 mln zł powiększonej o odsetki podatkowe, które na dzień 8 maja 2019 r. wynoszą 1,87 mln zł - opisała firma w komunikacie giełdowym.

Po ponad tygodniu analiz tego stanowiska skarbówki i konsultacjach z doradcami podatkowymi zarząd ATM Grupy stwierdził, że nie zgadza się z nieprawidłowościami opisanymi w ustaleniach kontroli dotyczącej 2014 roku i nie złoży korekty deklaracji podatkowej CIT.

Natomiast w środę spółka poinformowała, że dostała od naczelnika Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego postanowienie „o przekształceniu zakończonej kontroli celno-skarbowej w postępowanie podatkowe w zakresie przestrzegania przepisów prawa podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych za 2014 r.”

W pierwszym kwartale br. ATM Grupa zanotowała spadek wpływów o 5,2 proc. do 55,2 mln zł oraz 7,58 mln zł zysku netto (wobec 7,92 mln zł zysku rok wcześniej). Firma kupiła nowy wóz transmisyjny 4K, a m.in. dzięki sprzedaży spółki Echo24 osiągnęła zysk w segmencie emisji telewizyjnej.

Miesiąc temu firma z zeszłorocznego zysku wypłaciła akcjonariuszom 19,389 mln zł dywidendy, po 23 groszy na akcję.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa: kontrola skarbówki przekształcona w postępowanie podatkowe, chodzi o 7,5 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl