SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ATM Grupa: odpis dot. pożyczek dla spółki eventowej obniży zysk o 6,3 mln zł

ATM Grupa zdecydowała się dokonać odpisu w kwocie 6,3 mln zł dotyczących pożyczek udzielonych spółce FM Aldentro. W konsekwencji o 6,3 mln zł zmaleje zysk brutto i netto ATM Grupy za ub.r.

Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy / fot. Jacek PorembaArticle

W komunikacie ATM Grupy poinformowano, że odpis został dokonany „na podstawie indywidualnej analizy, po dokonaniu oceny możliwości realizacji zobowiązań pożyczkobiorcy”.

Firma zaznaczyła, że odpis ma charakter jednorazowy i nie ma wpływu na sytuację płynnościową samej spółki ATM Grupa i jej grupy kapitałowej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

FM Aldentro działa od 2013 roku, zajmuje się realizacją imprez i eventów, na koniec 2020 roku ATM Grupa miała jedną trzecią jej udziałów.

W 2020 roku FM Aldentro zanotowała 683,3 tys. zł przychodów i 797,2 tys. zł straty netto, wobec 4,129 mln zł wpływów i 327,1 tys. zł w 2019 roku. Na koniec 2020 roku kapitał własny spółki był ujemny, wynosił -722,6 tys. zł.

ATM Grupa chce wypłacić 16,9 mln zł dywidendy

W trzecim kwartale ub.r. ATM Grupa w ujęciu skonsolidowanym osiągnęła wzrost przychodów o 43,7 proc. do 66,29 mln zł i zysku netto z 5,23 do 12,68 mln zł. Utratę wpływów z zamkniętego kanału ATM Rozrywka z nawiązką zrekompensowany lepsze wyniki w obszarze produkcji, wynajmu sprzętu, studiów i wozów do realizacji treści oraz działalności deweloperskiej. Raport finansowy za cały ub.r. ATM Grupa ma opublikować 28 kwietnia.

Na początku kwietnia zarząd ATM Grupy zaproponował, żeby firma w br. wypłaciła akcjonariuszom 16,86 mln zł dywidendy, po 20 groszy na akcję.

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa: odpis dot. pożyczek dla spółki eventowej obniży zysk o 6,3 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl