SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ATM Grupa rozważa sprzedaż 30 proc. akcji BoomBitu

Zarząd ATM Grupa zdecydował o rozpoczęciu procesu przeglądu wybranych opcji strategicznych w posiadanego pakietu 29,81 proc. akcji spółki BoomBit. Celem procesu jest podjęcie decyzji co do ewentualnej sprzedaży wszystkich posiadanych akcji.

Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy / fot. Jacek PorembaArticle

Jak podano w komunikacie giełdowym ATM Grupy, celem procesu jest podjęcie decyzji co do ewentualnej sprzedaży wszystkich posiadanych akcji BoomBitu, w tym uprzywilejowanych akcji imiennych, w jednorazowej transakcji, której stroną będzie jeden inwestor finansowy lub branżowy, działający na podobnym jak spółka BoomBit rynku.

"Podjęcie powyższej uchwały zostało poprzedzone wcześniejszymi konsultacjami z zarządem BoomBitu oraz pozostałymi akcjonariuszami znaczącymi" - podano w komunikacie.

Zaznaczono, że  podejmując ostateczną decyzję co do ewentualnej sprzedaży posiadanych akcji oraz wyborem nabywcy, ATM Grupa będzie się kierować najlepiej rozumianym interesem spółki BoomBit.

W ramach procesu zostanie również podjęta decyzja co do takiego sposobu rozdysponowania środków pieniężnych pozyskanych z ewentualnej transakcji, aby przyśpieszyć dalszy rozwój ATM Grupy.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Według informacji na stronie internetowej BoomBitu, ATM Grupa posiada 29,81 proc. udział w kapitale zakładowym tej spółki i kontroluje 30,9 proc. głosów na jej walnym zgromadzeniu.

W czwartek na koniec sesji za akcję BoomBitu płacono 19,16 zł, przy takim kursie pakiet należący do ATM Grupy jest warty 76,7 mln zł.

BoomBit jest notowany na giełdzie od maja 2019 roku. 10 listopada wypłaci akcjonariuszom po 24 groszy zaliczki na dywidendę, ATM Grupa otrzyma 18,39 mln zł.

W pierwszej połowie br. przychody ATM Grupy zwiększyły się o 29,8 proc. do 111,39 mln zł mimo zakończenia emisji kanału ATM Rozrywka, a zysk netto firmy poszedł w górę z 8,78 do 9,97 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa rozważa sprzedaż 30 proc. akcji BoomBitu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl