SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kurzewscy sprzedali akcje ATM Grupy za 2,5 mln zł

Luksemburska spółka Kurzewski Investment, której właścicielami są Tomasz Kurzewski i Dorota Michalak-Kurzewska, główni akcjonariusze firmy producenckiej ATM Grupa, sprzedała w czwartek akcje ATM Grupy za 2,48 mln zł. - Celem sprzedaży było pozyskanie środków na dofinansowanie naszej prywatnej spółki prowadzącej głównie działalność hotelarską, która to poniosła znaczące straty na skutek panującej pandemii koronawirusa - uzasadniają Kurzewscy.

Kurzewski Investment zbyła 690 tys. akcji ATM Grupy po 3,60 zł za sztukę. Przed tą transakcję miała 34,42 mln walorów spółki stanowiących 40,83 proc. kapitału zakładowego i 53,51 głosów na walnym zgromadzeniu, natomiast obecnie posiada 33,73 mln walorów stanowiących 40,01 proc. kapitału i 52,87 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

W Kurzewski Investment Tomasz Kurzewski i Dorota Michalak-Kurzewska mają po połowie udziałów. Kurzewski jest współzałożycielem ATM Grupy, a w latach 2003-2011 był jej prezesem, a obecnie pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej.

Dlaczego Kurzewscy zdecydowali się sprzedać pakiet akcji ATM Grupy? - Oświadczamy, że celem sprzedaży było pozyskanie środków na dofinansowanie naszej prywatnej spółki prowadzącej głównie działalność hotelarską, która to poniosła znaczące straty na skutek panującej pandemii koronawirusa. Nadal posiadamy większość głosów na WZA Spółki i nie zamierzamy zejść ze swoimi udziałami poniżej poziomu większości głosów - przekazali w komunikacie giełdowym firmy.

Tomasz Kurzewski i Dorota Michalak-Kurzewska są wspólnikami spółek Topacz Investments i Zamek Topacz zajmującymi się m.in. działalnością hotelową i restauracyjną w kompleksie pałacowo-parkowym w Ślęzie oraz działalnością deweloperską we Wrocławiu.

Ta pierwsza w 2018 roku zanotowała 19,89 mln zł przychodów (z czego 14,15 mln zł z usług hotelarskich, a 4,76 mln zł z restauracji), wobec 16,69 mln zł rok wcześniej, a jej zysk poszedł w górę ze 184,4 do 688,6 tys. zł. Wpływy tej drugiej wzrosły rok do roku z 9,7 do 42,12 mln zł, głównie dzięki wzrostowi przychodów ze sprzedaży nieruchomości z 1,52 do 32,71 mln zł, a wynik netto - z 4,19 mln zł straty do 5,06 mln zł zysku.

ATM Grupa w połowie marca wstrzymała produkcję

W ub.r. ATM Grupa, zajmująca się głównie produkcją telewizyjną, osiągnęła wzrost przychodów o 11,3 proc. do 249,04 mln zł oraz zysku netto z 27,58 do 30,75 mln zł. Trwająca od połowy marca przerwa w produkcji spowoduje, że w br. ATM Grupa zanotuje spadek wpływów. - Mam nadzieję, że w czerwcu będziemy mogli wrócić na plany naszych seriali - stwierdził prezes firmy Andrzej Muszyński.

W czwartek na koniec sesji giełdowej kurs ATM Grupy wynosił 3,65 zł, co daje kapitalizację w wysokości 307,7 mln zł. Przez ostatnie trzy miesiące akcje spółki potaniały o 21,7 proc., indeks WIG stracił w tym czasie 22,6 proc.

Dołącz do dyskusji: Kurzewscy sprzedali akcje ATM Grupy za 2,5 mln zł

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wd
Zorientowali sie, że będzie słabo? Dobrze to nie rokuje
odpowiedź
User
Piotr Krok
RTL Rozrywka, to nawet nie są oni
odpowiedź
User
Kris
Luksemburska spółka i wszystko jasne
odpowiedź