SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ATM Grupa: wpływy zmalały o 5,2 proc., po sprzedaży Echo 24 pion telewizyjny z zyskiem

W pierwszym kwartale br. ATM Grupa zanotowała spadek wpływów o 5,2 proc. do 55,2 mln zł oraz 7,58 mln zł zysku netto (wobec 7,92 mln zł zysku rok wcześniej). Firma kupiła nowy wóz transmisyjny 4K, a m.in. dzięki sprzedaży spółki Echo24 osiągnęła zysk w segmencie emisji telewizyjnej.

Andrzej Muszyński, prezes ATM GrupyArticle

Zdecydowana większość działalności ATM Grupy to produkcja programów i seriali telewizyjnych. W minionym kwartale wpływy w tym segmencie wyniosły 39,72 mln zł i stanowiły 71,9 proc. łącznych przychodów firmy, wobec 39,85 mln zł i 68,4 proc. rok wcześniej.

- W pierwszym kwartale realizowano kolejne odcinki seriali „Pierwsza Miłość”, „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny”, „Policjantki i policjanci”, „Lombard - życie pod zastaw”, a także rozpoczęto zdjęcia do trzeciego sezonu serialu „Wataha” - podano w sprawozdaniu ATM Grupy. Zaznaczono, że w 31 stacjach emitowanych było aż 38 produkcji firmy.

Zysk netto tego segmentu wzrósł nieznacznie - z 3,59 do 3,67 mln zł.

Pion zarządzania aktywami trwałymi obejmuje m.in. wynajem hal produkcyjnych i wozów realizacyjnych, a także innego sprzętu do produkcji treści wideo. Przychody w tym zakresie zmalały rok do roku z 16,2 do 15,08 mln zł, a zysk netto - z 3,07 do 2,46 mln zł.

W minionym kwartale ATM System, spółka zależna ATM Grupy, zajęła się produkcją m.in. transmisji z koncertu sylwestrowego Polsatu, finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz koncertu z okazji 100-lecia Sejmu, nadal współpracowała też z Ekstraklasa Livepark przy produkcji sygnału telewizyjnego z meczów piłkarskiej Lotto Ekstraklasy.

Spółka kupiła nowy wóz transmisyjny 4K. Nie podano, ile za niego zapłaciła, natomiast wydatki inwestycyjne w całym pionie zarządzania aktywami trwałymi zwiększyły się w skali roku z 2,47 do 10,46 mln zł.

W pionie nadawania telewizyjnego wpływy sprzedażowe zmalały rok do roku z 6,06 do 5,35 mln zł, czyli o 11,6 proc. Jednocześnie wynik netto poprawił się z 1,3 mln zł straty do 1,58 mln zł zysku.

- Przychody ze sprzedaży czasu reklamowego na antenie własnej stacji telewizyjnej ATM Rozrywka TV są stabilne. W pierwszym kwartale 2019 roku utrzymały się na podobnym poziomie jak w analogicznym okresie roku poprzedniego - zaznaczono w raporcie ATM Grupy.

W pierwszym kwartale ub.r. firma nadawała jeszcze na Dolnym Śląsku kanał informacyjno-publicystyczny Echo 24. Został on zamknięty z końcem marca ub.r., a niedawno spółkę Echo 24 kupił Michał Winnicki.

W raporcie nie podano wartości tej transakcji, zaznaczono jedynie, że przyczyniła się do wzrostu zysku netto.

W segmencie deweloperskim przychody zmalały z 2,51 do 1,54 mln zł, a wynik netto - z 4 tys. zł zysku do 103 tys. zł straty.

- Sprzedaż znacznej części wybudowanych jednostek została zaplanowana w kolejnych kwartałach bieżącego roku. Spółka ATM Inwestycje zakończyła prace oraz sprzedała jednostki mieszkalne w kolejnym etapie przedsięwzięcia „Błękitne Aleje”, a także kontynuowała realizację projektów deweloperskich w Ślęzie („Osiedle przy Zamku IV”), Bielanach Wrocławskich („Błękitne Aleje”) i Wrocławiu („Viva! Park”) - podano w sprawozdaniu.

W branży gier komputerowych ATM Grupa jest obecna jako mniejszościowy akcjonariusz firmy BoomBit, która w połowie maja br. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. W pierwszym kwartale br. BoomBit zanotował 456 tys. zł straty netto (m.in. z uwagi na brak znaczących premier oraz wyższymi wydatkami na promowanie gier), co przełożyło się na 26 tys. straty netto piony gier komputerowych ATM Grupy (rok wcześniej było to 2,44 mln zł zysku).

ATM Grupa nie zdecydowała się sprzedać posiadanych akcji BoomBitu w jego debiucie giełdowym.

Przychody ATM Grupy z pozostałej działalności zmalały o 71 tys. zł do 334 tys. zł, a wynik netto - ze 109 tys. zł zysku do 14 tys. zł straty.

Łączne wpływy firmy zmalały w skali roku z 58,11 do 55,07 mln zł (czyli o 5,2 proc.). Zmniejszyły się też koszty sprzedanych towarów i materiałów (z 46,32 do 45,78 mln zł) oraz koszty ogólnego zarządu (z 4,06 do 3,53 mln zł), natomiast pozostałe przychody operacyjne poszły w górę z 959 tys. zł do 3,13 mln zł, a pozostał koszty zmalały z 1,61 mln zł do 338 tys. zł. Przełożyło się to na wzrost zysku operacyjnego z 7,2 do 8,69 mln zł.

Natomiast wynik z inwestycji rozliczanych metodą praw własności zmalał z 2,53 mln zł zysku do 20 tys. zł straty.

Firma zapłaciła mniej podatku dochodowego niż rok wcześniej (spadek z 1,77 do 1,07 mln zł).

W całym ub.r. ATM Grupa zanotowała 224,37 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i dotacji (0,2 proc. mniej niż rok wcześniej) i 27,58 mln zł zysku netto. Znacząco wzrosły jej wpływy w segmencie produkcji i nadawania telewizyjnego, a zmalały z działalności deweloperskiej oraz wynajmu sprzętu i hal.

Głównymi akcjonariuszami firmy są przewodniczący jej rady nadzorczej Tomasz Kurzewski i Dorota Michalak-Kurzewska - mają walory stanowiące 40,83 proc. jej kapitału i 53,51 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa: wpływy zmalały o 5,2 proc., po sprzedaży Echo 24 pion telewizyjny z zyskiem

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość54321
Wydaje mi się, że sprzedali Echo24 za więcej niż 500 tys, mniej niż 3 mln.
odpowiedź
User
Asz
sprzedali coś co nie robi biznesu jeśli poprawia wynik tylko poprzez pozbycie się . Pewnie Winiincki przejazd wraz z zobowiazanaiami alebo tylko za na nie.
odpowiedź
User
Tubylec
Ile pieniędzy wpompuje w ATM państwowa TVP?
odpowiedź