SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ATM Grupa ze wzrostem wpływów z produkcji i nadawania tv, a spadkiem z wynajmu sprzętu i obiektów

W trzech kwartałach br. ATM Grupa zanotowała 152,78 mln zł przychodów sprzedażowych (wobec 175,06 mln zł rok wcześniej) i 26,36 mln zł zysku netto (przed rokiem miała 21,19 mln zł zysku). Wzrosły jej wpływy z produkcji telewizyjnej oraz nadawania stacji ATM Rozrywka i multipleksu regionalnego, natomiast zmalały przychody z wynajmu sprzętu i obiektów do produkcji oraz z działalności deweloperskiej.

Andrzej Muszyński, prezes ATM GrupyArticle

W samym trzecim kwartale br. przychody ATM Grupy wyniosły 49,2 mln zł wpływów (wobec 84,7 mln zł rok wcześniej). Natomiast zysk netto firmy zmalał w skali roku z 14,14 do 4,66 mln zł.

W trzech kwartałach br. firma z produkcji telewizyjnej osiągnęła 101,62 mln zł przychodów sprzedażowych (wobec 93,36 mln zł rok wcześniej). Było to 66,5 proc. jej łącznych wpływów.

Przychody w pionie nadawania zwiększyły się rok do roku z 15,71 do 16,76 mln zł.

Z kolei w pionie zarządzania aktywami trwałymi, obejmującymi głównie wynajem sprzętu i obiektów do produkcji telewizyjnych i filmowych oraz usług postprodukcji, wpływy zmalały z 40,77 do 29,57 mln zł, a w segmencie deweloperskim - z 24,83 do 4,51 mln zł.

W pionie produkcji telewizyjnej przy wzroście przychodów znacząco zmalała rentowność - zysk netto spadł z 7,91 do 4,94 mln zł.

- Spadek rentowności ze sprzedaży związany jest z przesunięciem wypłat tantiem dla producentów z trzeciego na czwarty kwartał (tantiemy wpłynęły do spółek w październiku). Grupa poniosła również dodatkowe koszty związane z uruchomieniem pierwszych serii nowych produkcji (m. in. „Drogi wolności”) - uzasadniła ATM Grupa w raporcie finansowym.

Dodała, że trzech kwartałach br. w 36 stacjach (ogólnych i tematycznych, także premium) emitowano 55 programów i seriali wyprodukowanych przez nią.

W segmencie wynajmu sprzętu i obiektów oraz postprodukcji zysk EBITDA zmalał rok do roku z 22,2 do 20,94 mln zł, a zysk netto - z 9,22 do 7,95 mln zł.

Firma zaznacza, że spadek wpływów wynika m.in. z tego, że w ub.r. koordynowała światowe igrzyska sportowe The World Games, a spadek rentowności - z kupna wozu transmisyjnego HD i budowy studia filmowego w Warszawie.

W pionie nadawanie zysk EBITDA zwiększył się w skali roku z 3,25 do 3,45 mln zł, a zysk netto zmalał z 1,08 mln zł do 955 tys. zł.

Grupa ATM nadaje stację ATM Rozrywka obecną w naziemnej telewizji cyfrowej oraz jest właścicielem dolnośląskiego multipleksu naziemnego. W październiku br. stacja miała 0,67 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,688 proc. rok wcześniej (według danych Nielsen Audience Measurement).

Z końcem marca br. firma zamknęła regionalny kanał Echo24.

Natomiast segment deweloperski zanotował spadek wyniku EBITDA (z 3,79 mln zł zysku do 387 tys. zł straty) i wyniku netto (z 3,06 mln zł zysku do 368 tys. zł straty).

ATM Grupa od 14 lat jest notowana na warszawskiej giełdzie. Jej głównymi akcjonariuszami są Tomasz Kurzewski (szef rady nadzorczej) i Dorota Michalak-Kurzewska mający 40,83 proc. akcji. Do Zygmunta Solorza należy 17,42 proc., a do Altus TFI - 11,97 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa ze wzrostem wpływów z produkcji i nadawania tv, a spadkiem z wynajmu sprzętu i obiektów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl