SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ATM Rozrywka z trzy razy większymi przychodami i 1,5 mln zł zysku

Kanał ATM Rozrywka w 2013 roku odnotował trzy razy wyższe przychody niż rok wcześniej. Stacja zakończyła ub.r. z zyskiem netto na poziomie 1,5 mln zł - wynika z raportu finansowego ATM Grupy.

Article

ATM Rozrywka to nadający głównie seriale kanał dostępny na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Testowo nadawał od końca lutego 2012 roku, a oficjalnie wystartował w sierpniu 2012 roku. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że udział ATM Rozrywki w grupie komercyjnej16-49 w 2012 roku wyniósł 0,19 proc. (to jednak uśrednione dane za cały rok), a w 2013 roku  już 0,77 proc. (dowiedz się więcej).

- ATM Rozrywka TV odnotowuje coraz lepsze wyniki oglądalności, co bezpośrednio przekłada się na wyższe przychody ze sprzedaży - podała ATM Grupa w raporcie.

W całym 2012 oku przychody kanału wyniosły 6,16 mln zł, natomiast w 2013 roku zanotował on już wpływy na poziomie 17,79 mln zł. Stanowiło to 14,7 proc. całkowitych przychodów jego nadawcy (rok wcześniej udział ten wynosił 5,6 proc.) - Grupa oczekuje, że działalność telewizyjna będzie coraz istotniejszym obszarem prowadzonego biznesu - czytamy w raporcie.

Działalność nadawcza przyniosła ATM Grupie w 2013 roku 2,04 mln zł zysku operacyjnego, podczas gdy rok wcześniej notowała 2,87 mln zł straty. Z kolei zysk netto tego segmentu wyniósł w ub.r. 1,5 mln zł wobec 2,37 mln zł straty w 2012 r.

ATM Rozrywka nie zamierza bazować wyłącznie na powtórkach z innych stacji. Kanał od 4 maja emituje autorski program rozrywkowy „Dobranoc ATM” z udziałem m.in. Huberta Urbańskiego i Piotra Kędzierskiego (więcej na ten temat).

Całkowite przychody ATM Grupy (wraz z dochodami z dotacji) wyniosły w ub.r. 121,27 mln zł, a skonsolidowany zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej - 6,19 mln zł (dowiedz się więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ATM Rozrywka z trzy razy większymi przychodami i 1,5 mln zł zysku

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zxc
Co z tego że ten kanał ma jakiś zysk skoro prawie nie inwestuje w ramówkę,a te powtórki z Polsatu wypełniające zdecydowaną większość ramówki to chyba tylko nałogowo babcie i dziadkowie na wsi.Narazie do zdecydowanie najgorszy kanał w DVB-T i duży zawód bo ATM Grupę stać na pewno na zdecydowanie lepszą tv.
odpowiedź
User
mark768
Idzcie z tym kanałem z naziemnej tv, bo tylko wstyd robicie tymi powtórkami z Polszajsu!
odpowiedź
User
ex
Najgorszy kanał DVB-T... poza Polo TV
odpowiedź
User
lolik
Co z tego jak są przychody skoro kanał jest niemal na każdym forum krytykowany za beznadziejną, powtórkową ramówkę oglądaną przez mieszkańców wsi i małych miasteczek...

Nie wiem czy udziałowcy kanału wiedza o kiepskim PR stacji a te ich nowości to JAKAŚ TRAGEDIA... Zupełnie nie trafione

Zwykły smietnik...
odpowiedź