SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Attila Szabó nowym dyrektorem zarządzającym Ford Polska

Attila Szabó został nowym dyrektorem zarządzającym Ford Polska. Zastąpił Piotra Pawlaka, który po dwóch latach pełnienia tej funkcji odszedł z firmy.

Article

Attila Szabó przejął kontrolę nad działalnością Forda na Węgrzech i w Czechach w 2019 roku. Pod jego kierownictwem Ford na Węgrzech utrzymał pozycję lidera węgierskiego segmentu lekkich samochodów dostawczych i pozostał jednym z najważniejszych graczy na całym rynku. Attila Szabó odpowiadał za wprowadzenie na rynek nowego Forda Kugi oraz pierwszego w pełni elektrycznego samochodu osobowego Forda, Mustanga Mach-E.

Attila Szabó pracę w węgierskim zespole Forda rozpoczął w 2001 roku. Zajmował ram stanowiska w dziale sprzedaży. Pracował między innymi jako kierownik sprzedaży flotowej dla Ford Węgry oraz europejskich rynków sprzedaży bezpośredniej, a także jako dyrektor sprzedaży Ford Węgry i Ford Słowenia.

W latach 2009-2016 był menadżerem w dziale marketingu Ford of Europe. Był kierownikiem ds. cen na Europę w biurze regionalnym w Szentendre na Węgrzech, zarządzał też zespołem ds. cen obsługującym wszystkie rynki europejskie.

W latach 2016-2019 Attila Szabó był dyrektorem generalnym Ford Rumunia. Potem został dyrektorem generalnym organizacji sprzedaży Forda na Węgrzech i w Czechach.

Szabó na stanowisku dyrektora zarządzającego Ford Polska zastąpił Piotra Pawlaka, który odszedł z firmy. Funkcję tę pełnił od 2020 roku.

Dołącz do dyskusji: Attila Szabó nowym dyrektorem zarządzającym Ford Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl