SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Audi i Huawei będą współpracować przy rozwoju inteligentnie połączonych pojazdów

Firmy Audi i Huawei podpisały protokół ustaleń dotyczący strategicznej współpracy mającej na celu rozwój projektów z dziedziny inteligentnie połączonych pojazdów.

Article

Porozumienie Audi z Huawei jest częścią szeroko zakrojonego partnerstwa między firmami Chin i Niemiec, zainicjowanego przez chińskiego premiera Li Keqianga i niemiecką kanclerz Angelę Merkel.

- Intensyfikujemy nasze wspólne działania prowadzone wraz z koncernem Huawei na polu inteligentnie połączonych pojazdów. Naszym celem jest podniesienie stopnia bezpieczeństwa i optymalizacja płynności ruchu w celu tworzenia inteligentnych miast. Koncepcje te początkowo koncentrować się będą na chińskim rynku - powiedział Saad Metz, wiceprezes Audi China.

Kooperacja pomiędzy Audi a Huawei ma również na celu dalszy rozwój automatycznej jazdy oraz dalszą digitalizację usług w środowisku pojazdu. Strony uzgodniły ponadto, że wspólnie opracują programy szkoleniowe prowadzące do wzmocnienia umiejętności ekspertów w obu tych obszarach.

Dzięki współpracy z Huawei i chińskimi władzami, Audi od roku 2017 bierze udział w projekcie wdrożenia standardu "LTE-V" na drogach publicznych miasta Wuxi we wschodnich Chinach. "LTE-V" to nowy standard telefonii mobilnej, stworzony specjalnie dla połączonych ze sobą samochodów. W tym standardzie kierowcy otrzymują dostęp do informacji drogowych przekazywanych w  czasie rzeczywistym, dostarczanych dzięki połączeniu ich pojazdu z systemem sygnalizacji świetlnej i z monitoringiem wideo montowanym na skrzyżowaniach. We wrześniu br., podczas organizowanej w Wuxi wystawy "Światowy Internet Rzeczy" (ang. World Internet of Things Exposition) projekt ten wejdzie w kolejną fazę, w której zastosowanych będzie więcej aplikacji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Audi i Huawei będą współpracować przy rozwoju inteligentnie połączonych pojazdów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing