SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Audioteka: 2 mln zł od Giza Polish Ventures, wejście na Węgrzech, do Rumunii i Bułgarii

Działający od 3 lat sklep internetowy Audioteka.pl pozyskał 2 mln zł od funduszu Giza Polish Ventures. Serwis w ciągu dwóch lat chce rozpocząć działalność na 10-12 rynkach zagranicznych, m.in. na Węgrzech, w Rumunii i Bułgarii.

Audioteka: 2 mln zł od Giza Polish Ventures, wejście na Węgrzech, do Rumunii i Bułgarii

Sklep Audioteka.pl do tej pory należał do K2 Web Systems, spółki zależnej K2 Internet, oraz Marcina Beme, obecnego prezesa serwisu, którzy mieli w nim po połowie udziałów. Obecnie akcjonariuszem Audiotek został też Giza Polish Ventures, fundusz inwestycyjny zarządzany przez Zygmunta Grajkowskiego i Marka Borzestowskiego. Za 20 proc. udziałów serwisu fundusz zapłaci 2 mln zł.

- Audioteka spełnia wszystkie nasze kryteria inwestycyjne: innowacyjny model biznesowy, który przeszedł pozytywny test sukcesu w swoim własnym kraju, zdolność do ekspansji w skali globalnej w modelu niewymagającym otwierania oddziałów za granicą oraz ambitny i skuteczny zarząd, który uwiarygodnia prawdopodobieństwo wdrożenia opracowanej strategii - uzasadnia Zygmunt Grajkowski. - Duże znaczenie dla nas ma też kultura prowadzenia biznesu przez założycieli Audioteki i fakt, że nie oczekują od nas tylko finansowania, ale i wsparcia strategicznego w procesie budowy wartości spółki - dodaje.

>>> Wartość rynku audiobooków może przekroczyć 200 mln zł w 2016 r

Strategia Audioteki zakłada rozpoczęcie do końca 2013 roku działalności w 10-12 krajach, m.in. na Węgrzech, w Rumunii i Bułgarii. - Rozwój międzynarodowy to dzisiaj największa szansa i największe wyzwanie dla spółki. Naszym celem jest stać się największym mobilnym i internetowym serwisem z audiobookami co najmniej w Europie - deklaruje Marcin Beme. - Rozważając różne scenariusze rozwoju spółki zadecydowaliśmy, że ekspansja zagraniczna połączona z pozyskaniem inwestora finansowego jest strategią najbardziej ambitną, ale także taką, która w dłuższym okresie przyniesie akcjonariuszom najwięcej wartości - dodaje Janusz Żebrowski prezes zarządu K2 Internet.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Audioteka: 2 mln zł od Giza Polish Ventures, wejście na Węgrzech, do Rumunii i Bułgarii

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wydawnictwa cyfrowe
Wielkie brawa za konsekwentne działania.
http://4m-wydawnictwacyfrowe.blogspot.c ... ekapl.html
8 8
odpowiedź